GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

KÜLTÜR HAN PROJESİ START ALIYOR

KÜLTÜR HAN PROJESİ START ALIYOR

Tarih 05 Ekim 2017, 18:12 Editör Dursun ONUR

TIME EĞİTİM HABER- Giresun’a yapılması düşünülen ‘Kültür Han Projesi’ start alıyor.


Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Kültür ve Turizm Bakanlığı Danışmanı Serhat Akcan’dan  ilimize yapılması düşünülen ‘Kültür Han Projes’ ile ilgili bilgi aldı. Ziyarette  İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci de hazır bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Danışmanı Serhat Akcan, Vali Harun Sarıfakıoğulları’nı makamında ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı Danışmanı Akcan, Giresun’a yapılması düşünülen ‘Kültür Han Projesi’ ile ilgili Vali Sarıfakıoğulları’na geniş kapsamlı brifing verdi.

Yapılması düşünülen ‘Kültür Han Projesi’nin insan sesinin su ve kuş seslerine, kahve kokularının kitap kokusuna karıştığı yaşayan bir kültür mekânı olduğunu ifade eden Akcan, ekonomik katılımın sağlandığı, yaşayan kültürel alanları ile yerli ve milli bir kültür dostu proje olduğunu belirtti.

KÜLTÜR HAN PROJESİ NEREYE YAPILACAK

Merkez Hacısiyam Mahallesi Atatürk Anadolu Lisesi pansiyon binasının bulunduğu 1020 ada 411 parselin 3.885,46 m2 lik alana yapılması düşünülen ‘Kültür Han Projesi’nin hayata geçmesi halinde; genel toplam 8113 m2 lik alanda; zemin katında müze, toplantı salonu, tiyatro, sinema, sergi salonu, avlu, birinci katında süreli yayın okuma salonu, bireysel ve drup çalışma odaları, müze salon, engelli ve çocuk kütüphanesi ile 70 bin kitap kapasiteli kütüphane, kafeterya, lokanta, kitapevi, geleneksel sanat ürünleri satış mağazaları, ticari mekânlar, bodrum katında mescid, toplantı salonu, spor salonu, yapı donanımı ile teknik ve servis mekânları bulunacak.

 

 

Bu haber 1268 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

GRÜ İÇİN GÜVENLİK TOPLANTISI

GRÜ İÇİN GÜVENLİK TOPLANTISI TIME EĞİTİM HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Güvenlik Koordinasyon toplantısı yapıldı.

HAYIRSEVER İŞADAMINDAN OKUL

HAYIRSEVER İŞADAMINDAN OKUL TIME EĞİTİM HABER- Hayırsever işadamı Mustafa Paça, memleketi Alucra’ya Halk Eğitim Merkezi ve İlkokul yaptıracak.
EY SİYASET, SEN NELERE KADİRSİN!..20 Haziran 2016

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi