GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
AYTEKİN BAŞKANDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

AYTEKİN BAŞKANDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Tarih 18 Ekim 2023, 19:02 Editör Dursun ONUR

GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.


Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Plajlar Bölgesi Belediye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya; Belediye Başkan Vekilleri, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Birim Müdürleri de katılırken, 5 yıla yaklaşan görev süresini değerlendiren Başkan Şenlikoğlu, bazı eleştirilere de cevap verdi.

Başkan Şenlikoğlu,Filistin’de yaşanan katliamı lanetleyerek sözlerine başlarken, gece gündüz Giresun’un geleceği, daha yaşanabilir ve insanların daha mutlu olduğu bir şehir için çalıştıklarını dile getirdi.

GİRESUN’A DEĞER PROJELERE İMZA ATTIK

Şenlikoğlu,’Göreve gelirken görev süremizde mega projelerimizi hayata geçireceğimizi vaat etmiştik. Bu Mega projelerimizi hayata geçirirken bir taraftan da rutin hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın ulaşım konforunu ve yol güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için daha önceki dönemlerle kıyaslanamayacak ölçüde Giresun’a değer projelere imza attık’ dedi.

MEVCUT BORCUMUZ BÜTÇEMİZİN YARISI KADAR

Şenlikoğlu,’Belediyemizin borcu 700 -750 milyon TL aralığında. Yani mevcut borcumuz bütçemizin yarısı kadar. Göreve gelirken devraldığımız bütçenin iki katındaki borçtan, bütçenin yarısına inmiş bir borç var. Bir taraftan yatırım yaparak, bir taraftan da reel anlamda bütçenin yarısına borcu düşürdük. Bu mali tablo açısından bir başarı. Görev süremizde 2,5 Milyar TL’yi aşkın bir yatırım yaptık. Bunlar Giresun Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla yapılmış yatırımlardır’ ifadelerini kullandı.

DAL-ÇIK PROJESİNİN İHALESİ YAPILDI

Başkan Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

'Şu anda; Millet Bahçesi’nin yapım çalışmaları sürüyor ve Şubat ayı sonunda hizmete sunulacak. Dal - Çık projesinin ihalesi yapıldı, müteahhit şantiyesini kurma aşamasında. Göreve geldikten üç ay sonra neden yapmıyorsunuz diyorlardı. Bu zaten yapılamaz düşüncesiyle eleştiri oklarını yükseltmeye başladılar. İş şimdi ciddiye binince de olmaz, yanlış proje demeye başladılar. Proje Karayollarının tüm kademelerinde incelenmiş ve hiçbir sakınca görülmemiş onaylanmıştır.

Projenin başlangıç ve bitiş noktası arasındaki mesafe 1.580 metre. Altgeçit rampa iniş ve bitiş noktası arasındaki ara mesafe 628 metre. Altgeçit yüksekliği 6,50 metre. Altgeçit uzunluğu 120 metre. Altgeçit üst kotumuz şu anki mevcut liman kavşağı kotumuzdan 1,05 metre yükseklikte. Altgeçit yapımı için mevcut liman kavşağı kotundan 6,70 metre aşağıda. Altgeçit inşaatında geçirimsiz duvarlarla imalat yapılacaktır. Su tahliyeleri için son teknoloji drenaj ve pompa sistemleri kullanılacak. Pompaların yedekleri olacak ve erken uyarı sistemi olacak. Elektrik kesintilerinde jeneratörler devreye girerek su baskınları önlenmiş olacaktır. Bu proje transit yolun şehrimizdeki yükünü hafifletmek ve artan şehir içi araç yoğunluğuna karşı önemli bir rahatlama sağlayacaktır.

Yine görev süremizde 18 adet yeni çocuk oyun parkı yaptık, bunu 30'a tamamlayacağız. Aksu çöp alanındaki tahkimat işlemi bakanlık tarafından ek yatırım programına teklif edildi. Plajlar bölgemizin ikinci etabına devam ediyoruz. Bizden önce başvurulan ve 10 yıldır bitirilemeyen bir arıtma tesisi vardı. 750 milyon lirayı bulan bu yatırımı biz başlattık. 1-1,5 sene içerisinde devreye girmiş olacak ve şehir için çok önemli.

İkisu bölgesinden gelen içme suyu projesi devam ediyor. 100 yıllık ihtiyacı karşılayacak olan bu proje de bakanlık tarafından ek yatırım programına teklif edildi. Çıtlakkale Sönmez Caddesi’nde DSİ desteği ile duvarları yaptırdık. Bu caddenin üzerinde altında yapılması gereken işlemler var. Korkulukları tamamladık ve altyapıya başladık.'

BİNAYI BİZ ALIRIZ DİYENLER GELSİN ALSINLAR

Şenlikoğlu, sözlerinin devamında eski hal pazarındaki binasıyla alakalı da konuşarak, 'Bu binayı 42 milyon liraya ihale etmiştik. Bir arkadaş aldı. Fakat verilen sürede ilk ödemesini yapamadığı için sözleşmeyi fesih ettik. Bu bina bizim şehrin ana girişindeki binaya taşınmamızdan sonra boş bir şekilde duruyor. İhale yoluyla elde edeceğimiz nakdi hizmetlerimizde kullanmak istiyoruz. Şimdi yeniden satış için ihaleye çıkartıyoruz. Bu bina çok değerli diyenler, dilekçe verip aynı şartlarla biz alırız diyenleri bekliyoruz. Herkese açık ihale ile yapılacak satış ihalesinde gelsinler alsınlar' açıklamasını yaptı.

SEÇİME HAZIRIZ

Başkan Aytekin Şenlikoğlu, yaklaşan yerel seçim süreci hakkında gelen bir soru üzerine ise, 'Biz her adayla yarışmaya hazırız, karşımızda kim olduğu fark etmez. Zaten 4,5 yıldır şehrimize hizmet ediyoruz ve yapılanlar ortada. Dolayısıyla performans olarak da seçime hazırız. Ayrıca gerek mali durum gerekse de yapılan hizmetler için her dönemle karşılaştırılmaya ve yarışmaya da hazırız' diyerek sözlerini noktaladı.

Bu haber 2843 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN GİRESUN TIME BAYRAM MESAJI- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl örgütünden Kurban Bayramı mesajı.

KURBAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM

KURBAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM GİRESUN TIME BAYRAM MESAJI- AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz’dan Kurban Bayramı mesajı.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi