GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUNLU ELMAS’A GRÜ'DE YOL GÖRÜNDÜ

GİRESUNLU ELMAS’A GRÜ'DE YOL GÖRÜNDÜ

Tarih 09 Aralık 2022, 22:36 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Tirebolu İletişim Fakültesi'nde 4.5 yıldır usulsüz şekilde görev yaptığı öne sürülen Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas görevden alınıyor

Giresun Üniversitesi (GRÜ) Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Giresulu Prof. Dr. Nazım Elmas nihayet yolun sonuna geldi

Giresun Üniversitesi (GRÜ) Tirebolu İletişim Fakültesi'nde 4.5 yıldır usulsüz şekilde görev yaptığı öne sürülen Prof. Dr. Nazım Elmas'ın görevden alıncağı ilk ağızdan duyuruldu.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), Giresun dahil tüm Türkiye'deki devlet üniversitelerine gönderdiği yazıda, fakültelerdeki vekil dekan uygulamasının sonlandırılmasını istedi.

VEKİL DEKANLIĞA SON VERİN

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Halim Haldun Göktaş imzasıyla Giresun dahil tüm üniversitelere gönderilen yazıda uzun süreli vekaletle yönetimin üniversite sistemini olumsuz etkilediği ifade edillerek gereğimin yapılması uyarusı bir kez daha yineledi.

İŞTE YÖK'ÜN O YAZISI

YÖK Başkan Vekili Prof Dr. H. Haldun Göktaş imzasıyla üniversitelere gönderilen yazıda uzun süreli vekaletle yönetimin üniversite sistemine olumsuz etkilediği ifade edildi.

Söz konusu yazıda tüm devlet ve vakıf üniversitelerine seslenilerek şu ifadelere yer verildi:

'Üniversitelerimizde uzun süredir vekalet ile yürütülen dekanlıklar hususu Türk Yükseköğretim Sisteminin görünümünü olumsuz etkilemekte ve Yükseköğretim Sistemimize ilişkin olumsuz algıya yol açmaktadır. Bu itibarla Üniversitemizde Rektör uhdesinde olan veya vekaleten yürütülen dekanlıklar için asil dekan tekliflerinin en kısa zamanda Başkanlığımıza iletmeniz hususunda gereğini önemle rica ederim.'

REKTÖR CAN: ELMAS GÖREVDEN ALINACAK

Bu kapsamda ilgili yazıya istinaden Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Tirebolu İletişim Fakültesi'nde uzun yıllardır dekan vekili olarak koltuk sahibi olan Giresunlu Prof. Dr. Nazım Elmas'ın en kısa zamanda görevden alınacağını söyledi.

DÜN GİBİ KARDEŞİ DE MAKAMDAN UZAKLAŞTIRILMIŞTI

Anımsanacağı üzere ,şimdilerde koltuğundan el çektirileceği öne sürülen Giresun Üniversitesi (GRÜ) Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas'ın kardeşi Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Fethi Elmas da dün gibi (23 Kasım 2022 tarihinde) makamdan uzaklaştırılmıştı.

Bu haber 5096 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının ilk gününd...

GRÜ REKTÖRÜ CAN, MAKAMINI KORUDU

GRÜ REKTÖRÜ CAN, MAKAMINI KORUDU GİRESUN TIME SICAK HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Yılmaz Can atandı.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi