GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
SAHİLDE GÖRÜNTÜ KATLİAMI VAR

SAHİLDE GÖRÜNTÜ KATLİAMI VAR

Tarih 23 Nisan 2014, 21:08 Editör

TIME- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,sahil yoluna yeni yapılan üst geçitlerin faydadan ziyade yaya kaldırımlarında zarara yol açtığına değindi.

GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu;”Giresun şehir merkezinde karayolları tarafından yaptırılan üst geçitler,ilimiz adına kazanım değil adeta görüntü katliamı olmuştur.

Son günlerde Giresun Limanı ve Gemilerçekeği Mahallesinde yapımı devam eden üst geçitlerin şehrimiz adına hizmet olduğu iddia edilemeyeceği gibi estetikten uzak,çevre kirliliği yaratan ve mevcutta dar olan sahil yaya yolunu kapatan bir ucubeden farkı yoktur.

Karadeniz Duble Yolu hizmete girdiği günden itibaren geçici yapıldığı ifade edilen (Taşbaşı bölgesindeki üstgeçit) ve bir çok vatandaşımız bu üst geçidin  dengesizliğinden dolayı yaşadığı kazalarda yaralanmıştır.Bu olaylar gerekçesiyle bir çok kez yetkili makamları uyarmamıza rağmen geçici olduğu halde yenisi ve yayalar için güvenli bir üst geçit yapılmayan Taşbaşı bölgesine nazaran şehrimizin muhtelif yerlerine yapılan üst geçitler 3.dünya ülkelerinde dahi kabul görmemektedir' dedi.

Çakırmelikoğlu devamla şöyle konuştu:

'Bugün bir çok kentte üstgeçitler,estetiğe uygun aynı zamanda engelli vatandaşlarımız için elektronik yürüyen merdivenli yada asansörlü imal edilmektedir.Fakat Giresun’umuz için bu sistem uygulanmamakta ve bir görüntü katliamı sergilenmektedir.Bu açıdan Karayolları Bölge Müdürlüğünün standartlara uygun,metropol kentlerde yapılan üst geçitlerin Giresun şehir merkezinde de yapılmasına özen göstermesini istiyoruz.”

 

Bu haber 1406 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

FİSKOBİRLİK FINDIK ALIMLARINA BAŞLIYOR

FİSKOBİRLİK FINDIK ALIMLARINA BAŞLIYOR TIME EKONOMİ HABER- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, tüm bölgelerde peşin fındık alımlarına 15 A...

FINDIKTA TMO TEDİRGİNLİĞİ

FINDIKTA TMO TEDİRGİNLİĞİ TIME EKONOMİ HABER- Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) üreticiden ucuza aldığı fındığı bu yıl da kâr güdüsüyle yükse...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi