GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KARAN: FINDIĞA GELİNCE YİNE PARA KALMADI

KARAN: FINDIĞA GELİNCE YİNE PARA KALMADI

Tarih 21 Ekim 2022, 01:28 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, AKP iktidarını topa tutarak fındık üreticisinin 9 yıldır 170 liraya layık görüldüğünü açıkladı.


Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 2022 yılı için yapılacak olan desteklemelerin 20 Ekim 2022 tarihli Resmi gazete'de yayımlandığını anımsattı.

AKP iktidarına veryansın edercesine,'2022 yılında fındığa ödenecek olan fındık alan bazlı destek miktarı 2014 yılından beri ödenen miktar olan 170 lira da kaldı. Yani fındığa gelince yine para kalmadı' diyen Karan, fındık üreticisinin 9 yıldır 170 liraya mahkum edildiğini belirtti.

FINDIĞA GELİNCE YİNE PARA KALMADI

2009 yılından beri fındıkta alan bazlı gelir desteği adı altında üreticilere dönüm başına ödenen destek parasının 2022 yılı içinde 170 olarak ödenmesinin kararlaştırıldığını ifade eden Karan,'2022 yılında fındığa ödenecek olan fındık alan bazlı destek miktarı 2014 yılından beri ödenen miktar olan 170 lira da kaldı. Yani fındığa gelince yine para kalmadı. Fındık üreticisi dekara 170 liraya dokuz yıl oldu laik görülüyor. Demek ki fındıkta maliyetler artmamış!' ifadelerini kullandı.

Karan, fındıkta alan bazlı gelir desteği miktarının acilen arıtılarak, tarımsal girdi maliyeleri göz önünde bulundurularak, en 350-500 lira olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu haber 6604 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

FINDIK TABAN FİYATINA BAKIN NE İSTEDİ?

FINDIK TABAN FİYATINA BAKIN NE İSTEDİ? GİRESUN TİME EKONOMİ HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık taban fiyatına ek olarak bakın ne i...

EKMEĞE ZAM GELDİ

EKMEĞE ZAM GELDİ GİRESUN TIME EKONOMİ HABER- Giresun'da ekmek fiyatlarına zam yapıldı.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi