GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
İŞÇİ DOSTU BAŞKANDAN REKOR ZAM!

İŞÇİ DOSTU BAŞKANDAN REKOR ZAM!

Tarih 26 Ocak 2024, 18:21 Editör Dursun ONUR

GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, personel maaşlarına tarihi bir zam yaptı. Çalışanlara yüzde 120 zam. En yüksek maaş 29 bin lira oldu.

Giresun Belediyesi'nde davul-zurna eşliğinde toplu sözleşme sevinci yaşandı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, personel maaşlarına tarihi bir zam yaptı.

Belediye Nikah Salonu'nda Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile Hak-İş'e bağlı Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleşen imza töreni sonrasında işçiler sözleşmeyi coşkuyla kutladı.

EN YÜKSEK MAAŞ 29 BİN LİRA OLDU

Giresun Belediyesi'nde çalışan toplam 988 personel için toplu sözleşme imzalandı. Toplu sözleşme ile en yüksek yüzde 120 dilimindeki zam kapsamında, Giresun Belediyesi bünyesinde çalışan şirket işçileri en düşük 25 bin TL ve en yüksek ise 29 bin TL maaş alacak. Ayrıca 34 gün olan ikramiye rakamı ise 40 güne çıkartıldı.

Törene gelişinde bina dışında kalabalık tarafından meşaleler, davul zurna ve halk oyunları ile karşılanan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, işçilerle birlikte karşılama oynadı. Başkan Aytekin Şenlikoğlu, görevde bulunduğu 5 yıllık süre içerisinde çalıştıkları kurumu sahiplenip, kendi işleri gibi görerek bu şehrin, bu belediyenin başarılarını her zaman önceleyerek çalıştıkları ve destekleri için işçilere teşekkür etti.

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Başkan Şenlikoğlu, 'Belediyemiz birimlerinde özveriyle çalışan mesai arkadaşlarımızla şehrimize hizmet ediyoruz. Giresun'umuzda gerçekleştirdiğimiz 2,5 milyar TL'yi aşkın yatırımda sizlerin de katkısı büyük. Hak-İş sendikamız ile yaptığımız anlaşmaya göre maaşlarınıza yüzde 49 zamma ek refah payını da bizler ekleyerek bu rakamı yüzde 120’ye kadar çıkarıyoruz. Böylece şirket işçilerimizin en düşük aylık maaşını 25 bin lira, en yüksek aylık maaşını ise 29 bin lira olarak kararlaştırdık. Ayrıca 34 gün olan ikramiye rakamını 40 güne çıkardık. Belediye Başkanı olarak sizinle bu yolu yürümekten çok mutluyum. Bizler işçimizin teri kurumadan hakkını veren anlayışın temsilcileriyiz. İnancımız gereği işçinin alın teri kurumadan emeğini vermeyi birinci görev edindik ve bunu da gerçekleştirdik. Bu anlamda işçilerimizin yüzünün gülmesi için bu rakamı belirledik. Yapmış olduğumuz bu rekor zammın tüm işçi kardeşlerim için hayırlı olmasını dilerim. İkinci dönemimiz çok daha iyi olacak. Sizlere, ailenizle ve çocuklarınızla birlikte sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. Elinize, ayağınıza ve yüreğinize sağlık. Biz büyük bir aileyiz' şeklinde konuştu.

Konuşmanın bitmesiyle birlikte salonda, Başkan Şenlikoğlu lehine uzun süre alkışlarla birlikte 'Büyük Başkan' tezahüratları yükseldi.

KAYGUSUZ: TEŞEKKÜRLER BAŞKAN

Bugüne kadar sendika üyeleri için istedikleri taleplerin her zaman Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından olumlu karşılandığını ifade eden Hizmet-İş Giresun İl Başkanı Abdullah Kaygusuz ise, 'İşçilerimize her zaman hakkını fazlasıyla vererek bizlere sahip çıkan Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu'na sendika üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun’ dedi.

Konuşmaların ardından Toplu İş Sözleşmesi Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Hizmet-İş Sendikası Giresun İl Başkanı Abdullah Kaygusuz tarafından imzalandı.

KADROLU İŞÇİLERE DE YÜZDE 30 İLAVE ZAM

Diğer yandan, Giresun Belediyesi bünyesindeki 60 kadrolu işçinin mevcut sözleşmesine yüzde 30 oranında ilave zam yapıldığı da Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından açıklandı.

Bu haber 2640 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

VALİLİKTEN SEL VE HEYELAN AÇIKLAMASI

VALİLİKTEN SEL VE HEYELAN AÇIKLAMASI GİRESUN TİME SON DAKİKA HABER- Giresun'da sağanağın yol açtığı hasarın tespiti için çalışma başlatıldı.

GİRESUN’DA YATIRIMLAR MASADA

GİRESUN’DA YATIRIMLAR MASADA GİRESUN TİME GÜNCEL HABER- Giresun'da İl Koordinasyon Kurulu'nun 2024 yılı 3. toplantısı Vali Mehmet Fatih...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi