GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
MİLLET ARTIK MAĞDUR SENFONİSİNİ YEMİYOR

MİLLET ARTIK MAĞDUR SENFONİSİNİ YEMİYOR

Tarih 31 Mayıs 2021, 17:59 Editör Dursun ONUR

TIME KAYNAK HABER- Giresunlu hemşehrimiz ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, AKP’yi eleştirdi.


Giresunlu hemşehrimiz ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, 20 yıldır iktidarda olan ve sürekli mağdurları oynayan AKP'nin söyleminin millet nazarında artık karşılığının olmadığını belirtti.

'Millet artık 'mağdurum da mağdurum' senfonisinden bıktı, yemiyor' diyen Öztürk, Bi' Karar Ver'e konuştu.

Din istismarcısı gerici/yobaz cemaat ve tarikatlara eleştirileri nedeniyle (katli vaciptir misalince ölüm tehditleri dahil) hedef gösterildikten sonra Marmara Üniversitesi'ndeki görevinden istifa etmek zorunda kalan ve ardından Almanya'ya yerleşen Giresunlu hemşehrimiz ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Bi' Karar Ver'e konuk oldu.

Karar TV'de yayınlanan Bi' Karar Ver' programında Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'un sorularını yanıtlayan Öztürk, gündemdeki konulara ilişkin AKP iktidarının yaklaşımını eleştirdi.

'MİLLET 'MAĞDURUM DA MAĞDURUM' SENFOSİNDEN BIKTI'

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına karşı iktidarın yeterli tepkiyi göstermemesi ve gündemde tepki toplayan konuların üzerine düşmemesini değerlendiren Öztürk, şunları söyledi:

'Bakanlık koltuğunda bir hanımefendi, kendi kocasıyla birlikte işlettiği şirketin ürettiği dezenfektanı almış THY'na, kendi bakanlığına satmış. Fiyatları da ortada, devleti kendi yağlı müşterisi gibi yapmış. Meclis gelmiş demiş ki, 'Arkadaş şu nedir şunu bir soruşturalım.' Soruşturma izni dahi istemiyoruz diyen bir yapı.

Adam bugün suç örgütü lideri olarak devlet tarafından tescillendi ve arama kararı mı çıkarıldı, doğru. 2015 yılında bugünkü siyasi iktidarı temsil eden parti lehine illerde binlerce kişiyle mitingler yapıldı mı, yapıldı. İktidar Partisinin Sözcüsü dedi ki, 'biz onaylamadık.' İnsanla bu kadar alay edilir mi? Düşünün, 90'lı yıllar lanet yıllar değil mi? Susurluk oldu. Susurluk olunca ne oldu? Bakan düştü mü, düştü. Soruşturma yapıldı mı, yapıldı. Rapor hazırlandı mı, hazırlandı. Mecliste işlem başladı mı, başladı. Bakan hüküm giydi mi, giydi. Yattı mı, yattı. Şimdi üstadım böyle bir ülkede bunları yaşarken, böyle bir dönemden geçerken bana camii açmışsın, mukabele okumuşsun, hatim indirmişsin, bırak Allah aşkına. 'Mağdurum da mağdurum'la 20 yıl. Tamam anladık, gerçekten de mağdur oldu. Bitmedi arkadaş. Patates stoku bitiyor mağdursun, dolar yükseliyor, mağdursun. Bakanın yolsuzluk yapıyor, mağdursun. Sedat Peker konuşuyor, muhtemelen yine mağdursun. Ama millet artık 'mağdurum da mağdurum' senfonisinden bıktı, yemiyor.'

Bu haber 1147 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Asayiş

ESNAF VE VATANDAŞLARI DİNLEDİ

ESNAF VE VATANDAŞLARI DİNLEDİ TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

İYİ Kİ VARSIN GİRESUN BAROSU!..

İYİ Kİ VARSIN GİRESUN BAROSU!.. TIME DETAY HABER- SMA hastası Güneş bebeğin babasından Giresun Barosu’na teşekkür ziyareti.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi