GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YİNE SINIFTA KALDI

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YİNE SINIFTA KALDI

Tarih 23 Şubat 2021, 00:48 Editör Dursun ONUR

TIME SON DAKİKA HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) başarı karnesinde yine sınıfta kaldı.


Rektörlüğünü ilahiyatçı Prof. Dr. Yılmaz Can'ın yaptığı Giresun Üniversitesi (GRÜ) başarı karnesinde yine sınıfta kaldı.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2019 yılında 'Bu yıldan başlayarak her yıl üniversitelere başarı karnesi verilecek' demişti. Bu açıklamadan sonra YÖK tarafından bugün üniversitelerin karnelerindeki bazı verileri açıkladı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Twitter hesabından 'Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020'de yer alan değerlendirme kriterlerine göre en başarılı üniversitelere ilişkin veriler paylaşılırken Giresun Üniversitesi yine çuvalladı.

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ RESMEN DÖKÜLDÜ

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından üniversitelerin eğitim öğretim faaliyetleri ve buna bağlı çıktılarının incelendiği 'eğitim ve öğretim' kategorisinde toplamda 11 göstergenin değerlendirildiği karnede Giresun Üniversitesi (GRÜ) geçerli not alamadı.

YÖK tarafından bugün üniversitelerin karnelerindeki bazı veriler açıklandı. Giresun Üniversitesi (GRÜ); öğrenci başına düşen kitap sayısı, doktora programlarından en çok mezunu, uluslararası etkinlik sayısı, endüstriyel proje sayısı, Teknokent veya TTO projelerine en yüksek öğrenci katılımı ve sosyal sorumluluk projesinin geliştirildiği kriterlerde başarı sıralamasında nal topladı.

İŞTE BAŞARI SIRALAMASI

Başarı sıralamasına göre, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, 56,04 ile öğrenci başına düşen kitap sayısı en yüksek üniversite oldu. Doktora programlarından en çok mezunu Gazi Üniversitesi verdi. 

Uluslararası etkinlik sayısının en yüksek olduğu üniversitelerin ilk sırasında 397 etkinlik ile Hacettepe yer aldı. Teknokent veya TTO projelerine en yüksek öğrenci katılımı Ege Üniversitesi'nde gerçekleşti. Atatürk Üniversitesi, en çok sosyal sorumluluk projesinin geliştirildiği üniversite oldu. Öğrenciler tarafından yürütülen endüstriyel proje sayısı en yüksek üniversite ise 636 projesinin yürütüldüğü Erciyes Üniversitesi olarak kayıtlara geçti.

Bu haber 3332 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

MİLLİ EĞİTİM’E GİRESUNLU DAMGASI

MİLLİ EĞİTİM’E GİRESUNLU DAMGASI TIME SICAK HABER- Giresunlu (Alucra) hemşehrimiz Selman Küçük, Milli Eğitim Bakanlığı'nda daire başkanlığına at...

MÜDÜR TOSUNOĞLU VARSA SORUN YOK

MÜDÜR TOSUNOĞLU VARSA SORUN YOK TIME EĞİTİM HABER- Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, '24 Kasım Öğretmenler Günü' münasebet...
GİRESUN'UN CEMAL ABİSİ VE FINDIK GERÇEĞİ29 Temmuz 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi