GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GRÜ REKTÖRÜ CAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

GRÜ REKTÖRÜ CAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Tarih 25 Şubat 2020, 02:58 Editör Dursun ONUR

TIME EĞİTİM HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Can, Rektörlük binasında düzenlediği bilgilendirme toplantısında, üniversitenin çalışmalarına ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Değerlendirme toplantısında konuşan Rektör Can, Giresun Merkez’de iki ana kampüs olarak yerleşmeyi planladıklarını, bu ana kampüslerden birinin Güre mevkiinde, diğerinin de Aksu Mahallesi’nde yapılmakta olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi bölgesinde olacağını ifade etti.

MORFOLOJİ BİNASI 3 YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

Can, Tıp fakültesi morfoloji binası için, 47 milyon TL. civarında bir ödeneğin yoğun çabalar sonucunda ayrıldığını, inşaatın TOKİ tarafından Haziran-Temmuz döneminde ilk etapta 12 milyon TL. civarında bir ödenekle başlayacağını söyleyerek, ayrılan ödeneğin bütçe kalemlerine aktarılması halinde, en geç üç yıl içinde bu binanın tamamlanacağını kaydettti.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ BULANCAK’TAN GİRESUN’A ALINDI

Diğer yandan, Diş Hekimliği Fakültesi’nin daha önce Bulancak ilçesinde açılması için Senato kararı alınmış olduğunu, bunun akademik gelişme açısından yanlış bir karar olacağına vurgu yapan Can, ilgili siyasi ve bürokratik çevrelerle görüşme yapıldığını, yanlıştan dönüldüğünü, bu fakültenin, sağlıklı bir şekilde gelişmesi için Giresun Merkez’de Aksu Yerleşkesi’nde kurulacak olan Sağlık Kampüsü’nde yer alması için anlaşıldığını kaydetti.

Diş Hekimliği Fakültesinin binası için halen TOKİ’nin mülkiyetinde bulunan yaklaşık 25 dönümlük bir arazinin alınması için de çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Can, Diş Hekimliği binası yapıldıktan sonra, kliniklerin donanımı için yaklaşık  6-7 milyon TL. paraya ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

YAZIN TAŞINACAĞIZ

Bu arada, Aksu Mahallesi’ndeki  Eğitim Araştırma Hastanesi’ne yaz döneminde taşınılacağını hatırlatan Rektör Can, en büyük problemin yardımcı sağlık personeli açısından yaşanılacağını belirterek, mevcut personele ek olarak  600’den fazla personelin zamanında alınması için Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle sürekli görüşme halinde olduklarını vurguladı.

ENTEGRE’NİN BULUNDUĞU ALANA TALİBİZ

Öte yandan, FİSKOBİRLİK'in entegre tesisinin bulunduğu alana talip olduklarını, birlik yönetimiyle görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Can, arsa takası veya çeşitli alternatifler üzerinde durulduğunu söyledi.

Can, alternatiflerden birinin de Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından stoklarındaki bir miktar fındığın birliğe verilmesi ve karşılığında da FİSKOBİRLİK'ten arsa alınarak üniversiteye devredilmesi olduğunu belirterek, bu konuda da ilgililerle görüşmeler yapacaklarını aktardı.

FAE, ÜNİVERSİTEYE DAHİL EDİLMELİ

Can, Giresun Üniversitesi olarak Can, Fındık Araştırma Enstitüsü’nün (FAE) üniversite bünyesine dahil olmasını istediğini belirterek, ‘Enstitünün bir şekilde üniversiteye dahil olmasını istiyorum. Verilirse üniversite bünyesine alalım. Verilmezse de protokol ile ortak kullanalım. Ama biz yönetelim. Bize bırakılsın yönetimi’ dedi.

Son olarak, Denizcilik Fakültesi’nin popüler bir iki bölüm ile birlikte açılması yolunda çalıştıklarını da anlatan Rektör Can, Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun Piraziz ilçesinde hayata geçirilerek, buradaki okulun Aksu’da kurulacak Sağlık Kampüsü’ne taşınacağını anımsatarak sözlerini noktaladı.

Bu haber 3500 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

HÜLYA KOÇYİĞİT BELEDİYE’Yİ ZİYARET ETTİ

HÜLYA KOÇYİĞİT BELEDİYE’Yİ ZİYARET ETTİ TIME GÜNCEL HABER- Türk sinemasının emektar ismi Hülya Koçyiğit, Giresun Belediyesi'ni ziyaret etti.

BAYRAMINIZI EN KALBİ DİLEKLERİMLE TEBRİK EDERİM

BAYRAMINIZI EN KALBİ DİLEKLERİMLE TEBRİK EDERİM TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun Belediye Meclis Üyesi Emrah Altıyaprak'tan bayram mesajı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi