GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
YOK ARTIK! ATATÜRKÇÜ ÖĞRETMENE AKP ZULMÜ...

YOK ARTIK! ATATÜRKÇÜ ÖĞRETMENE AKP ZULMÜ...

Tarih 16 Eylül 2019, 01:24 Editör Dursun ONUR

TIME EĞİTİM HABER- Eğitimdeki gericileşmeye ve FETÖ benzeri oluşumlara tepki gösteren, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Atatürkçü ilahiyatçı, yazar Cemil Kılıç, kamudan ihraç ediliyor...
Sorudur:
Haberin var mı Giresun?
Nereye gidiyorsun Türkiye?!..


Milli Eğitim’de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yapan Cemil Kılıç, meslek yaşamının 20. yılında kamudan ihraç edilme noktasına getirildi.

10 Eylül’de kendisine tebliğ edilen yazı ile sözlü savunma yapması için bakanlığa çağrılan, Atatürkçü ilahiyatçı, yazar, öğretmen Cemil Kılıç, ihraç ediliyor.

Kılıç, iktidar sahiplerince beslemeli dinci provokatör Akit gazetesi ve tarikatlar tarafından uzun süredir hedef gösteriliyordu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 15 Ocak 2019’da açığa alınan, Mayıs’ta tekrar görevine iade edilen ve İstanbul’dan Niğde’nin bir köyüne sürgüne gönderilen Kılıç’ın peşini bırakmadı.

MEB'DE GERİCİLEŞME HAMLESİ HIZ KAZANDI

Yazdığı kitaplar ve yazılarla Türkiye’deki gerici yapıları eleştiren, din dersi müfredatına ilişkin itirazlarını sendikacı kimliği ile kamuoyuna açıklayan Kılıç, sendikalar kanununun verdiği hakka rağmen bakanlıkça çeşitli soruşturmalarla cezalandırıldı.

Şimdi ise verilen cezaların en üst noktasında ihraç mekanizması işletiliyor. Eğitimdeki gericileşmeye ve FETÖ benzeri oluşumlara tepki gösteren, tarikat ve cemaatlere karşı mücadele eden Kılıç hakkında MEB Yüksek Disiplin Kurulu’nun kamudan ihraç kararı vereceği öğrenildi.

EĞİTİM- İŞ'TEN CEMİL KILIÇ TEPKİSİ: YALNIZ DEĞİLSİN

Bu arada, ilahiyatçı Cemil Kılıç'ın öğretmenlikten ihraç istemiyle Bakanlıkta sözlü savunma yapmaya çağırılmasına Eğitim-İş'ten tepki geldi.

Eğitim- İş Sendikası, tarikatların hedefindeki Atatürkçü Öğretmen Cemil Kılıç'ın ihraç istemiyle sözlü savunmasının istenmesine sert tepki gösterdi.

Sendikadan yapılan yazılı metinde özetle,‘Tarikatların hedef aldığı MEB’in vurduğu üyemiz yalnız değildir' denildi.

Hülasa..

Olan bitenden haberin var mı?

Giresun....!

Nereye gidiyorsun Türkiye?'

Bu haber 1747 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

HÜLYA KOÇYİĞİT BELEDİYE’Yİ ZİYARET ETTİ

HÜLYA KOÇYİĞİT BELEDİYE’Yİ ZİYARET ETTİ TIME GÜNCEL HABER- Türk sinemasının emektar ismi Hülya Koçyiğit, Giresun Belediyesi'ni ziyaret etti.

BAYRAMINIZI EN KALBİ DİLEKLERİMLE TEBRİK EDERİM

BAYRAMINIZI EN KALBİ DİLEKLERİMLE TEBRİK EDERİM TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun Belediye Meclis Üyesi Emrah Altıyaprak'tan bayram mesajı.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi