GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

CAN, GRÜ REKTÖRLÜĞÜNE ASALETEN ATANDI...

CAN, GRÜ REKTÖRLÜĞÜNE ASALETEN ATANDI...

Tarih 27 Temmuz 2019, 05:16 Editör Dursun ONUR

TIME SON DAKİKA FLAŞ HABER- Hayırlı olsun.
Sürpriz yok!
Beklenen oldu.
Biz demiştik misalince
Gazetemiz yine ne yanıldı ne yanılttı.
İsabetle.
Haklı çıktık.
Evet...
Adaletce.
Hak adresini buldu.
TIME'nin dediği gibi oldu.
İddiamızdı.
CAN hoca, muradına erdi.
Uzatmayalım .
Kısaca...
Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK) Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörlüğüne vekaleten getirilen Prof. Dr. Yılmaz Can, bu göreve asaleten atandı.
Tarih: 26 Temmuz 2019 Cuma
Karar sayısı: 2019/240
İşte Resmi Gazete'de yayımlanan cumhurbaşkanlığnın o atama kararnamesi.


AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11 üniversiteye rektör atamasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Atama kararlarına göre, kısa bir zaman önce Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK) Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörlüğüne vekaleten getirilen Giresunlu hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Can bu göreve asaleten atandı.

Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifasını açıklayan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun'un rektörlük görevinden istifa etmesinin hemen ardından YÖK tarafından Giresun Üniversitesi'ne Rektör Vekili olarak atanan Prof. Dr. Yılmaz Can, beklenildiği gibi GRÜ rektörlüğüne resmen asaleten getirildi.

ASALETEN ATANDIĞI RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Resmi Gazete’nin 26 Temmuz 2019 tarihli sayısında yayımlanan cumhurbaşkanlığının 2019/240 sayılı kararına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu atamaları 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2’nci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri gereğince yaptığı duyuruldu.

GRÜ'ye vekil rektör olarak görevlendirilen Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde Öğretim Üyesi olan hemşehrimiz Prof. Dr. Yılmaz Can'ın Giresun Üniversitesi'ne asaleten atanması il genelinde sevinçle karşılandı.

Bi de hatırlatma yapalım.

Bilindiği üzere, Giresun Üniversitesi'ne asaleten Rektör olarak atanan Prof. Dr. Yılmaz Can, 2010 -2012 yılları arasında da Giresun Üniversitesi'nde Rektör Vekilliği yapmıştı. Rektör Vekili Can, AK Parti'den Giresun Milletvekili aday adayı ve Giresun Belediye Başkan adayı da olmuş ancak seçilememişti.

Bu haber 1171 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

SIRMA HOCAYA DESTEK, BAŞKANA SERT TEPKİ!

SIRMA HOCAYA DESTEK, BAŞKANA SERT TEPKİ! TIME GÜNCEL DETAY SORGU HABER- AKP’li Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na sert tepki: Hocanıza da mı ta...

KİTAP KURTLARI (!) FUARA AKIN ETMİŞMİŞ

KİTAP KURTLARI (!) FUARA AKIN ETMİŞMİŞ TIME DETAY HABER- Giresun Belediyesi'nin düzenlediği kitap fuarına büyük ilgi gösterilmiş!..
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi