GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

VAH Kİ VAH! GİRESUN LGS'DE DÖKÜLDÜ

VAH Kİ VAH! GİRESUN LGS'DE DÖKÜLDÜ

Tarih 20 Aralık 2018, 02:52 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL KAYNAK ANALİZ-YORUM HABER- 2018 yılı Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) yerleştirme puanına göre illerin başarı sıralaması yayınlandı. Giresun resmen tel tel döküldü. İllerin başarı sıralamasında Giresun 49. sırada yer alarak büyük bir hayal kırıklığı yarattı.
Vah ki ne vah!
Haliyle.
Sonuçtur.
Dört ay önce görevden el çektirilen Giresun İl Milli Eğitim eski Müdürü Samsunlu Necati Akkurt eseriyle ne kadar övünse azdır!
Veeee...
İşte o kötü karne.


2018 yılı Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) yerleştirme puanına göre illerin başarı sıralaması yayınlandı.

81il arasında başarı sıralamasında Giresun deyim yerindeyse nal topladı. İllerin başarı sıralamasında ilimiz 49. sırada yer alarak tel tel dökülürken ilk sırayı yakın komşu illerimizden Trabzon alırken, Ordu da 39. sırada yer edindi.

GİRESUN 49. SIRADA YER ALDI

Sıralamada Giresun'un ilk 50’lerde yer alması dikkatlerden kaçmazken, kötü karne 2012 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atandıktan sonra bu görevini büyük bir başarıya (!) imza atarak yıllarca sürdüren ve 4 ay önce makamdan alınan Samsunlu Necati Akkurt'u akıllara getirdi.

GÖREVDEN ALINAN MÜDÜR AKKURT'UN KÖTÜ KARNESİ

Halen kadrosu Giresun'da olan ve gazetemizin haklı ve ısrarlı özel haberleri neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın eylül ayı kararnamesiyle görevden uzaklaştırılarak kızak hesabına Bakanlık müşavirliğine atanan Akkurt'un 6 yıl boyunca ilimizde eğitim adına ne marifetler (!) sergilediği bir kez daha ortaya çıktı.

TOSUNOĞLU'NA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Bu arada, Akkurt'un yerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne getirilen Giresunlu hemşehrimiz Ertuğrul Tosunoğlu'nun bu karamsar ve acı tabloyu yakın gelecekte tersine çevirerek LGS'de başarı oranını üst sıralara taşıması temenni ediliyor.


Kaynak: www.kamudanhaber.net

İşte sonuçların tabloca linki:

http://www.kamudanhaber.net/meb/illerin-lgs-basarisi-yayinlandi-h386848.html

Bu haber 4082 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

ÖZTÜRK’TEN CÜBBELİYE ‘TIKLAMA’ YANITI

ÖZTÜRK’TEN CÜBBELİYE ‘TIKLAMA’ YANITI TIME KAYNAK HABER- Giresunlu hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ten Cübbeli Ahmet'in sözlerine cevap...

MÜDÜR TOSUNOĞLU İŞİ SIKI TUTUYOR

MÜDÜR TOSUNOĞLU İŞİ SIKI TUTUYOR TIME EĞİTİM HABER- Giresun Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve ekibi eğitimde başarıyı daha da artırmak için ...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi