GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUNLU PROF. BAKIN KİMLERİ BOMBALADI

GİRESUNLU PROF. BAKIN KİMLERİ BOMBALADI

Tarih 05 Aralık 2018, 21:03 Editör Dursun ONUR

TIME KAYNAK HABER- Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Karar gazetesi yazarı Giresunlu hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Öztürk,'Trol Müslümanlığı' dediği ilahiyat camiasını yerden yere vurdu.
Öztürk,'İlahiyat camiasından hiçbir şey çıkmaz. Çok kirli bir camia. Ahlaksızlar. Karakter ve ahlâkın olmadığı yerde iman falan olmaz' dedi.


Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Karar gazetesi yazarı Giresunlu hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Öztürk,'Trol Müslümanlığı' dediği ilahiyat camiasını yerden yere vurdu.

Katıldığı konferanslarda muhafazakar camiaya dönük eleştiriler yönelten, 'Türkiye Cumhuriyeti cemaat cenneti olmaktan kurtarılmalı' sözü nedeniyle tarikatların ve cemaatlerin hedefi haline gelen, Giresunlu hemşehrimiz Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Karar gazetesi yazarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, bu kez İlahiyat camiasını bombaladı.

ÇOK KİRLİ BİR CAMİA...

'Akdeniz Akademi Topluluğu”nun organize ettiği 'Kur'an'ı Anlama ve Yorumlamanın Dünü-Bugünü' konulu konferansında geçen hafta konuşan Mustafa Öztürk, 'Bu Türkiye 100 küsur İlahiyat Fakültesi açmasına rağmen Elmalı’nın (Elmalılı Hamdi Yazır kastederek) gösterdiği ilmi hassasiyete yaraşır, bir tek tefsir eseri vermedi' dedi.

İlahiyat’ta akademik kariyer yapanların amacının dekan, rektör ya da siyasete girmek olduğunu söyleyen Mustafa Öztürk,'İlahiyat camiasından hiçbir şey çıkmaz. Çok kirli bir camia' dedi.

AHLAKSIZLAR...

İlahiyatta kendisi hakkında konuşanlara sert sözlerle yüklenen Mustafa Öztürk, 'Dedikodu yapıyorlar. Trol Müslümanlığı. Trol Müslümanlığı üzerine tez yazılması lâzım' şeklinde konuştu. İlahiyatçılarla ilgili eleştirilerine devam eden Öztürk, 'Ahlaksızlar. Karakter ve ahlâkın olmadığı yerde iman falan olmaz' ifadelerini kullandı.

Bu haber 3697 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

OKULLAR 31 AĞUSTOS’TA AÇILACAK

OKULLAR 31 AĞUSTOS’TA AÇILACAK TIME SON DAKİKA HABER- MEB'den genelge: Okullar 31 Ağustos'ta açılacak.

REKTÖR CAN, VALİYİ HEDİYE İLE UĞURLADI

REKTÖR CAN, VALİYİ HEDİYE İLE UĞURLADI TIME GÜNCEL HABER- Son valiler kararnamesi ile merkeze çekilerek Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Giresun Valisi Sa...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi