GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

SAYIŞTAY’DAN İŞTE GRÜ GERÇEKLERİ

SAYIŞTAY’DAN İŞTE GRÜ GERÇEKLERİ

Tarih 12 Ekim 2018, 23:23 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- Sayıştay’ın 2017 denetim raporuna göre, Giresun Üniversitesi’nde (GRÜ) öğrenci ve akademisyen yokluğu nedeniyle 107 bölümde eğitim yapılamıyor.


Giresun Üniversitesi’nde (GRÜ) öğrenci ve akademisyen yokluğu nedeniyle 107 bölümde eğitim yapılamıyor. Eğitim-öğretim faaliyeti olmayan bu birimlerde ise hala akademik ve idari personel istihdam edilmeye devam ediliyor.

Hükümet, her kente üniversite yapmakla övünedursun, aralarında Giresun Üniversitesi’nin de olduğu birçok üniversitede fakülte, bölüm ve yüksekokullar atıl durumda bulunuyor. Sayıştay'ın raporuna göre, Giresun Üniversitesi’nde de çok sayıda bölümde öğrenci ve akademisyen bulunmadığı için eğitim yapılamıyor.

Sayıştay’ın 2017 denetim raporlarına da yansıyan eğitim yapılmayan fakülte ve bölümler verilerine göre, Giresun Üniversitesi’nin (GRÜ) 7 fakültesinde, konservatuvarda ve 14 yüksekokulunda bulunan 107 bölümde eğitim yapılamıyor.

GRܒDE 107 BÖLÜMDE EĞİTİM YAPILAMIYOR

Sayıştay raporunda Giresun Üniversitesi’nde bölümlerin neredeyse tamamının kurulduğundan beri birkaç tanesinin de 2014’ten bu yana atıl durum olduğu belirtildi.

Raporda ‘Üniversitenin 7 fakültesinde, konservatuvarda ve 14 yüksekokulunda bulunan 107 bölümde eğitim yapılamıyor. Eğitim-öğretim faaliyeti olmayan bu birimlerde akademik ve idari personel istihdam edilmesi ve maaşlarının bütçeden ödenmesinin kaynakların etkili, ekonomik ve verimli kullanımı ilkesine aykırı olduğu değerlendirilmektedir’ dendi.

REKTÖR COŞKUN BU DURUMA NE DİYECEK?

Bu arada, yaklaşık 15 gün önce basın toplantısı yaparak 2018-2019 akademik yılı öncesi pembe tablolar çizen Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un Sayıştay Raporu hakkında nasıl bir değerlendirme yapacağı da şimdiden merak konusu oldu.

Bu haber 2536 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

COŞKUN’UN YERİNE ELMAS MI ATANACAK?

COŞKUN’UN YERİNE ELMAS MI ATANACAK? TIME FLAŞ ÖZEL HABER- Bu özel haberimizi şimdiden not edin.TIME demişti misali yarın lazım olabilir. Yabana atmay...

REKTÖR COŞKUN’DAN ÖDEN VE BAL’A TEBRİK

REKTÖR COŞKUN’DAN ÖDEN VE BAL’A TEBRİK TIME DETAY HABER- Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, beraberindeki heyetle tebrik ziyaretine çık...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi