GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

OSMANLI- ALPEREN KARDEŞLİĞİ

OSMANLI- ALPEREN KARDEŞLİĞİ

Tarih 06 Nisan 2015, 19:01 Editör Dursun ONUR

TIME- Büyük Osmanlı Topluluğu Derneği Giresun Şubesi tarafından Giresun Alperen Ocakları’na ziyaret düzenlendi.


Giresun Alperen Ocakları İl binasında gerçekleşen ziyarette iyi niyet temennilerinin dışında bir konuşma yapan Büyük Osmanlı Topluluğu Derneği Giresun Şube Başkanı İbrahim Ünye,“Nizam-ı Âlem fikrinin iki ana unsurunun biri Alplik, diğeri ise Erenliktir. Bizim yenidünya düzeninden anladığımız Alp ile Erenliğin yeniden kaynaşarak dünyaya nizam vermesidir. Dünya da huzurun sağlanması bu ikili unsurun bir araya gelmesine bağlı. Alplik dünyanın dış cilası, Erenlik ise bu cilaya ruh verecek bir güçlü bağdır' dedi.

AYRIMIZ GAYRIMIZ YOK

Ünye  devamla, 'Damarlarımızda dolaşan ruh kuvveti Nizam-ı âlem ülküsünden beslenir. Bu yüzden Nizamla oynanmaz. Çünkü nizama başkaldırış anarşi demektir. Nizamla oynandığında toplum arasında derin yaraların açılması kaçınılmazdır. Batının kuvvet dediği şey vahşettir, hak dedikleri ise kaba kuvvettir. İşte bizi batıdan ayıran ayırım bu noktada düğümlü, yani belirgin farkımız nizam anlayışımızda gizlidir. Zira vahşet ve nizam kavramları birbirine zıt mefhumlardır. Osmanlı Alplere Alperenlere büyük ilgi göstermiş Alperenlerin yetişmesi için devlet hazinesinden para vermiş savaş zamanı Alp’ liginden barışta ise Eren ‘liginden yararlanmıştır. Biz de Büyük Osmanlı Topluluğu Derneği olarak Alperen kardeşlerimizle bir ayrı gayrımız olmadığını düşünüyor birlikte hareket etmekten hiçbir zaman geri durmayacağımızı söylüyoruz' diye konuştu.

Ziyarete katılanlar arasında Büyük Osmanlı Topluluğu Derneği Giresun Şube Başkanı İbrahim Ünye, Kurucu üyelerden Cüneyt Kakul, Büyük Osmanlı Topluluğu Derneği Giresun Üniversitesi Topluluk Başkanı Mehmet Kulbaklı, Üniveriste Topluluk Üyeleri Ahmet Beşli, Arda Yılmaz, Gökhan Şener katıldı.

ARAMIZA NİFAK TOHUMLARI EKENLER VAR

Sohbet havasında geçen ziyarette bir konuşmada Büyük Osmanlı Topluluğu Derneği Giresun Üniversitesi Topluluk Başkanı Mehmet Kulbaklı yaptı.

Kulbaklı Konuşmasında 'Aramıza nifak tohumu ekmek isteyenler bizi birbirimizden ayırmak isteyenler oluyor, bilinmesini isterim ki Giresun Üniversitesi Büyük Osmanlı Topluluğu olarak her daim Alperenlerin yanında olacağız Osmanlı Alperen siz Alperenler Osmanlı sız anılamaz Osmanlı torunları olarak Osmanlı ahlakını, medeniyetini, kural ve intizamlarını tanımaya ve tanıtmaya devam edeceğiz. Bizleri ağırlayan Alperen Ocakları Üniversite Başkanı Erhan Fidan Kardeşimize teşekkür ederiz' dedi.

Bu haber 1914 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

ÖZTÜRK’TEN CÜBBELİYE ‘TIKLAMA’ YANITI

ÖZTÜRK’TEN CÜBBELİYE ‘TIKLAMA’ YANITI TIME KAYNAK HABER- Giresunlu hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ten Cübbeli Ahmet'in sözlerine cevap...

MÜDÜR TOSUNOĞLU İŞİ SIKI TUTUYOR

MÜDÜR TOSUNOĞLU İŞİ SIKI TUTUYOR TIME EĞİTİM HABER- Giresun Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve ekibi eğitimde başarıyı daha da artırmak için ...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi