GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
SÜRAL, İSTİFA EDENLERE BASKI MI YAPIYOR?

SÜRAL, İSTİFA EDENLERE BASKI MI YAPIYOR?

Tarih 23 Aralık 2021, 20:13 Editör Dursun ONUR

TIME ÇOK ÖZEL HABER- Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral’in sendikalarından istifa ederek Türk Sağlık-Sen’e geçen sağlık çalışanlarına baskı yaptığı öne sürüldü.


AKP yandaşı Sağlık-Sen Giresun Şubesi'nde istifa furyası yaşanırken, yeni bir iddia da gündeme bomba gibi düştü.

Son günlerde yancı malum sendikadan kopmalar hız kazanırken, çirkin bir oyun da deşifre oldu. Şimdilerde gün yüzüne çıkan söylentiler 'bu kadar da olmaz' gibisine 'yok artık yahu!' dedirdi.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral'in sendikalarından istifa ederek Türk Sağlık-Sen'e geçen sağlık çalışanlarına baskı yaptığı öne sürüldü.

HERŞEY KOLTUKÇA MEVKİ VE MAKAM İÇİN...

Bürokraside hizmete değil 'kişisel cep namına' ekonomik rant gereğince, yani koltukça mevki ve makam uğruna AKP'ye yakınlığıyla bilinen Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral'in sendikalarından istifa ederek Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde memleket sevdalısıı rkçı değil miliyetçi yurtsever bir sendika olarak dik duruş sergileyen Türk Sağlık-Sen'e geçen sağlık çalışanlarına baskı uyguladığı yüksek perdeden seslendirildi.

AKP'DEN MÜDAHİL OLMASINI İSTEDİ Mİ?

Gazetemizin sağlık çevrelerinden edindiği duyumlara göre, memuriyetten emekli olan ve 2022 yılı temmuz ayında başkanlığı bırakacağı su götürmeyen Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral'in giderayak sendikalarını değiştirerek Türk Sağlık-Sen Giresun Şubesi'ne üye olan sağlık çalışanlarının geri dönmesi için AKP'yi de devreye soktuğu gelen bilgiler arasında yer aldı.

Bu kpsamda, Başkan Süral'in sendikadan ayrılarak Türk Sağlık-Sen'e üye olan sağlık çalışanlarına geri dönmeleri için telefon mesajları gönderdiği ve dahi AKP'li bazı siyasilerden olaya müdahil olmalarını da istediği savunuldu.

İDDİALARI KABUL ETMEDİ, KLİŞE EZBERLERE SIĞINDI

Konuya ilişkin görüşlerini aldığımız Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, iddiaları kabul etmedi. Süral, deyim yerindeyse yasak savmak hesabınca bildik basmakalıp klişe ezberleri tekrarlayarak sağlık çalışanlarının istediği sendikaya üye olmakta özgür olduklarını ileri sürerek bazı sorularımızı da savuşturmak adına yanıtsızsız bırakmayı tercih etti.

Bu haber 2128 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

ECZACILAR GİRESUN’DA DA SAHAYA İNİYOR

ECZACILAR GİRESUN’DA DA SAHAYA İNİYOR TIME SICAK HABER- Giresun dahil ülke çapında görev yapan bütün eczacılar ve eczane çalışanları ekim ayı içerisinde ...

TIME NE DEMİŞSE O! MÜDÜR DE DOĞRULADI

TIME NE DEMİŞSE O! MÜDÜR DE DOĞRULADI TIME GÜNCEL DETAY HABER- Gazetemiz yine yanılmadı ve yanıltmadı. Evet. Ne demişsek o...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi