GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN TEKNOPARK’TA SONA DOĞRU...

GİRESUN TEKNOPARK’TA SONA DOĞRU...

Tarih 04 Şubat 2021, 17:12 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ HABER- Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurucu ortaklar bilgilendirme toplantısı yapıldı.


Giresun 2.OSB içerisinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ilan edilen Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurucu ortaklar bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İmar planları, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan Giresun Teknopark'ın idare binası, kuluçka merkezi ve altyapı inşaat yapım projesi de tamamlandı ve yapı ruhsatı alacak durumu getirildi.

PROJEDE NELER YER ALIYOR?

Toplam inşaat alanı yaklaşık 7500 metrekare olan, ana bina ve ek bina şeklinde atölye kuluçka merkezinden oluşacak olan projede; test laboratuvarı, prototip atölyesi, kiralanabilir ARGE ofisleri, kiralanabilir ARGE atölye alanları, idari çalışma ofisleri, ön kuluçka merkezi, kuluçka merkezi, fuaye alanı, 128 kişilik konferans salonu, toplantı salonları, restoran ve sosyal alanlar yer alıyor. Birkaç ay içerisinde ruhsat ve ihale süreci sonuçlanıp temel atılmasıyla fiziki inşaatının başlaması düşünülen projenin kısa sürede tamamlanıp girişimcilerin hizmetine sunulması planlanıyor.

KİMLER KATLDI?

Toplantıya; Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu, Giresun 2.OSB Müdürü ve Belediye Meclis Üyesi Mete Bahadır Yılmaz, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu, Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Bülent Cebeci, Giresun İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Karaca ve Giresun Teknopark Genel Müdürü M. Anıl Kaya katıldı.

Bu haber 700 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

CHP’DEN FINDIĞI DON VURDU İDDİASI

CHP’DEN FINDIĞI DON VURDU İDDİASI TIME EKONOMİ HABER- CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, soğuk hava nedeniyle meydana gelen don olayının fındık ...

FLAŞ!.. SENİN DE HABERİN OLSUN GİRESUN

FLAŞ!.. SENİN DE HABERİN OLSUN GİRESUN TIME SICAK HABER- Anayasa Mahkemesi'nden (AYM) müjdeli haber geldi.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi