GİRESUN TEKNOPARK’TA SONA DOĞRU...


Açıklama: TIME EKONOMİ HABER- Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurucu ortaklar bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Kategori: Ekonomi
Eklenme Tarihi: 04 Şubat 2021
Geçerli Tarih: 11 Nisan 2021, 10:33
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=8830Giresun 2.OSB içerisinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ilan edilen Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurucu ortaklar bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İmar planları, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan Giresun Teknopark'ın idare binası, kuluçka merkezi ve altyapı inşaat yapım projesi de tamamlandı ve yapı ruhsatı alacak durumu getirildi.

PROJEDE NELER YER ALIYOR?

Toplam inşaat alanı yaklaşık 7500 metrekare olan, ana bina ve ek bina şeklinde atölye kuluçka merkezinden oluşacak olan projede; test laboratuvarı, prototip atölyesi, kiralanabilir ARGE ofisleri, kiralanabilir ARGE atölye alanları, idari çalışma ofisleri, ön kuluçka merkezi, kuluçka merkezi, fuaye alanı, 128 kişilik konferans salonu, toplantı salonları, restoran ve sosyal alanlar yer alıyor. Birkaç ay içerisinde ruhsat ve ihale süreci sonuçlanıp temel atılmasıyla fiziki inşaatının başlaması düşünülen projenin kısa sürede tamamlanıp girişimcilerin hizmetine sunulması planlanıyor.

KİMLER KATLDI?

Toplantıya; Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu, Giresun 2.OSB Müdürü ve Belediye Meclis Üyesi Mete Bahadır Yılmaz, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu, Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Bülent Cebeci, Giresun İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Karaca ve Giresun Teknopark Genel Müdürü M. Anıl Kaya katıldı.