GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN BAROSU’NDA KONGRE ARAPSAÇI!

GİRESUN BAROSU’NDA KONGRE ARAPSAÇI!

Tarih 10 Ekim 2020, 01:50 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, 4 Ekim’de yapılması gereken baro genel kurulunun belirsiz bir tarihe ertelendiğini söyledi.


İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüsü salgını gerekçesiyle baro seçimleri ile Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulu 1 Aralık'a kadar ertelenmişti.

Akabinde alınan kararın hukuksuz olduğu gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge doğrultusunda il hıfzıssıhha kurullarının yasakladığı seçimlere ilişkin aralarında Giresun'un da olduğu çok sayıda baro yönetimleri konuyu yargıya taşıdı.

KONGRE TARİHİ ARAPSAÇINA DÖNDÜ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Bölge İdare Mahkemeleri'ne dava açan içlerinde Giresun'un da yer aldığı barolara, 4-10-11 Ekim tarihlerinde yapılacak baro seçimleri için olumlu bir karar ulaşmadı. Kongre tarihleri resmen arapsaçına döndü.

MAHKEMEDEN OLUMLU BİR KARAR ÇIKMADI

Gazetemize konuşan Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı'nın yürütmesinin durdurulması talebiyle açtıkları davaya ilişkin olumlu bir karar çıkmadığını yani talebin reddedildiğini ifade ederek, 4 Ekim'de yapılması gereken baro genel kurulunun belirsiz bir tarihe ertelendiğini söyledi.

İPTAL DAVASI AÇMIŞLARDI

Anımsanacağı üzere, Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, seçimli genel kurulun ertelenmesinin hukuki değil siyasi bir karar olduğunu belirterek, Ordu İdare Mahkemesi'nce alınan kararın iptal edilmesi için dava açtıklarını duyurmuştu.

Bu haber 720 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

İLAHİYATÇI BAŞKANA İLK TEBRİK ÖZTÜRK’TEN

İLAHİYATÇI BAŞKANA İLK TEBRİK ÖZTÜRK’TEN TIME EKONOMİ HABER- Merkezi Giresun'da bulunan DOKAP başkanlığına atanan Rize'li ilahiyatçı Hakan Gültekin’...

AKSU VE BATLAMA VADİSİ PROJESİ MASADA

AKSU VE BATLAMA VADİSİ PROJESİ MASADA TIME GÜNCEL HABER- Giresun’da yaşanan sel afeti sonrasında gündeme alınan entegre havza koruma ıslah projesi kapsam...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi