GİRESUN BAROSU’NDA KONGRE ARAPSAÇI!


Açıklama: TIME ÖZEL HABER- Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, 4 Ekim’de yapılması gereken baro genel kurulunun belirsiz bir tarihe ertelendiğini söyledi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 10 Ekim 2020
Geçerli Tarih: 28 Kasım 2020, 23:32
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=8643İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüsü salgını gerekçesiyle baro seçimleri ile Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulu 1 Aralık'a kadar ertelenmişti.

Akabinde alınan kararın hukuksuz olduğu gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge doğrultusunda il hıfzıssıhha kurullarının yasakladığı seçimlere ilişkin aralarında Giresun'un da olduğu çok sayıda baro yönetimleri konuyu yargıya taşıdı.

KONGRE TARİHİ ARAPSAÇINA DÖNDÜ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Bölge İdare Mahkemeleri'ne dava açan içlerinde Giresun'un da yer aldığı barolara, 4-10-11 Ekim tarihlerinde yapılacak baro seçimleri için olumlu bir karar ulaşmadı. Kongre tarihleri resmen arapsaçına döndü.

MAHKEMEDEN OLUMLU BİR KARAR ÇIKMADI

Gazetemize konuşan Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı'nın yürütmesinin durdurulması talebiyle açtıkları davaya ilişkin olumlu bir karar çıkmadığını yani talebin reddedildiğini ifade ederek, 4 Ekim'de yapılması gereken baro genel kurulunun belirsiz bir tarihe ertelendiğini söyledi.

İPTAL DAVASI AÇMIŞLARDI

Anımsanacağı üzere, Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, seçimli genel kurulun ertelenmesinin hukuki değil siyasi bir karar olduğunu belirterek, Ordu İdare Mahkemesi'nce alınan kararın iptal edilmesi için dava açtıklarını duyurmuştu.