GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUN AKP’DE KILIÇASLAN BİLMECESİ

GİRESUN AKP’DE KILIÇASLAN BİLMECESİ

Tarih 03 Eylül 2019, 02:39 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL HABER- Giresun’da AKP teşkilatları ve milletvekillerine yaptığı ağır eleştiriler sonrasında partiden kesin ihracı istenen Duroğlu Belde Belediye eski Başkanı Murat Kılıçaslan olayı tam bir çıkmaza girdi.


İki dönem AK Parti’den Giresun merkez Duroğlu Belde belediye başkanı seçilen ve 31 Mart seçimlerinde yeniden aday olmayan Murat Kılıçaslan’ın bir ay önce partisini topa tutması sebebiyle kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi konusu tam bir bilmeceye dönüştü.

Giresun’da AKP teşkilatları ve milletvekillerine yaptığı ağır eleştiriler sonrasında partiden ihracı için il disiplin kuruluna havale edilen Kılıçaslan hakkında henüz karar çıkmadı.

Açıklamaları sonrası AKP Giresun İl Disiplin Kurulu tarafından sözlü savunması alınan Kılıçaslan'ın yazılı ifadesini ise hala vermediği öğrenildi.

AKP’nin tüzüğüne göre, il disiplin kurulunun ihracı istenen söz konusu kişinin sözlü ve yazılı ifadesi doğrultusunda il başkanının da onayıyla- olumlu veya olumsuz- bir karar vererek genel merkezi bilgilendirmesi gerekirken bu sürecin işletilmediği savunuldu.

AKP GİRESUN İL DİSİPLİN KURULU GÖREVİNİ YAPMIYOR MU?

Oysa, AKP'de partiden ihracı istenen kişinin İl Disiplin Kurulu’nun talebine belli bir süre içinde (15 gün) yanıt vermesi mecbur kılınıyor. Bu doğrultuda kurula sözlü savunma yapan Kılıçaslan’ın yazılı beyanda bulunmaması nedeniyle otomatik olarak üyeliğinin düşürülmesi gerekiyor.

Netice itibarıyla, il disiplin kurulunun görevini savsakladığı iddiasıyla Kılıçaslan’dan hala yazılı ifade almaması kafalarda soru işaretleri oluştururken, vaziyete binaen son karar merci olan AKP Genel Merkez Disiplin Kurulu’nun olaya el koyacağı savı güçlü ihtimal olarak görülüyor.

Bu haber 1538 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AYTEKİN İSTİFA EDER, YILMAZ BAŞKAN OLUR

AYTEKİN İSTİFA EDER, YILMAZ BAŞKAN OLUR TIME ÖZEL KULİS TEORİ HABER- İşte Giresun'da dillere düşen komplo teorisi...

FLAŞ! GİRESUN’DA AKP-MHP KRİZİ KAPIDA...

FLAŞ! GİRESUN’DA AKP-MHP KRİZİ KAPIDA... TIME FLAŞ ÖZEL KULİS HABER- Giresun’da AKP- MHP işbirliğinin önümüzdeki aylarda krize dönüşeceği öne sürülüyor.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi