GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

YÖK CAN DEDİ; ERDOĞAN DUMAN DER Mİ?..

YÖK CAN DEDİ; ERDOĞAN DUMAN DER Mİ?..

Tarih 30 Mayıs 2019, 19:49 Editör Dursun ONUR

TIME ÇOK ÖZEL KULİS HABER- YÖK, Giresun Üniversitesi (GRÜ) rektörlük görevinden istifa eden Prof.Dr. Cevdet Coşkun’nun yerine beklendiği gibi vekaleten Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Yılmaz Can'ı tayin etti.
Şimdi gözler, son söz sahibi olan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ramazan Bayramı sonrası asaleten atayacağı isme çevrildi.
Rektörlüğe en yakın ismin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Selçuk Duman olduğu iddia ediliyor. Rektörlük için MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin devreye girdiği konuşuluyor.


Giresun Üniversitesi (GRÜ) rektörlük görevinden istifa eden Prof. Dr. Cevdet Coşkun’nun yerine vekilen değil asaleten kimin atanacağı şimdiden merak konusu oldu.

Klasik olduğu üzere- yersen tabii- sağlık nedenlerini gerekçe göstererek Giresun Üniversitesi rektörlüğünden ayrılan ve istifası YÖK tarafından da kabul edilen Prof. Dr. Cevdet Coşkun’nun yerine YÖK'ün şimdilerde rektör vekili atayacağı öğrenildi.

BAYRAM SONRASI ATAMA

Akabinde ise YÖK’ün Ramazan Bayramı sonrası Giresun Üniversitesi rektörlüğü için 5 gün içinde ilana çıkarak adayların müracaatlarını almaya başlayacağı ve mülakat sürecinin tamamlanmasından sonra üç ismi AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunacağı kaydedildi. Erdoğan'ın YÖK’ün kendisine sunacağı isimlerin haricinde dışarıdan atama yapma yetkisi de bulunuyor.

POTANSİYEL ADAYLARIN ŞANSLARI NE?

Bu kapsamda gazetemizin güvenilir kaynaklardan derlediği özel kulis bilgilerine göre, Giresun Üniversitesi rektörlüğüne aday olması muhtemel olan Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Serkan Soylu, Prof. Dr. Mustafa Cin ve Prof. Dr. Canan Çelik’e pek şans tanınmıyor.

Aynı şekilde, olası potansiyel adaylardan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Türkmen ile Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Ramazan Sever’in de rektörlüğe atanması beklenmiyor.

CAN HOCA, SEÇİMLERDE SADECE İKİ OY ALMIŞTI

Kulislerde adı rektörlük için geçen Giresun Üniversitesi eski Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Can'a ise AKP İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli'nin dışında hem akademisyenlerin hem de siyasi çevrelerinin sıcak bakmadığı biliniyor. Prof. Can'ın rektör vekilliği döneminde sınıfta kaldığı ve görevlendirme öncesinde yapılan rektörlük seçimlerinde oy kullanan 89 akademisyenin sadece 2 oyunu aldığı gerçeği de dün gibi hala hafızlarda tazeliğini koruyor.

ÜLKÜCÜLER PROF. DUMAN’I İSTİYOR, BAHÇELİ DEVREDE

Öte yandan, Giresun Üniversitesi rektörlüğüne en yakın ismin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Duman olduğu iddia ediliyor.

Tarihçi-araştırmacı-yazar ve alanında Türkiye’nin önde gelen bilim adamlarından birisi olan Prof. Duman’ı her kesimden herkesin yanısıra bilhassa ülkücü camianın da desteklediği ifade ediliyor. Öyle ki, MHP kanadının Duman'nın rektörlüğe getirilmesi için şimdiden kulis faaliyetlerine başladığı hatta MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin devreye girdiği/gireceği yüksek sesle konuşuluyor.

SON DAKİKA NOTU.

Bu arada, son dakikada gelişmesi de yaşandı.

Elbette sürpriz olmadı.

Dağ fare doğurmadı.

YÖK, beklendiği gibi görevinden istifa eden Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun'un yerine Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Can'ı vekaleten atadı.

DANIŞIKLI OYUN MU? BU SEVİNDİRİKLİK NİYE ACABA?

Bir iddiaya göre, danışıklı dövüşce istifacı Giresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun'dan makamı anlaşmalı ve uzlaşmalı olarak devraldığı savunulan ve 'mal bulmuş mağribi' gibi çocukça sevindirik olarak hevesle alelacele koltuğuna oturan Prof. Can'ın emanet aldığı makamda uzun süre sefa süremeyeceği değerlendirmesi yapılıyor.

Bu cümleten ibaretle, şimdi gözler son kararı verecek olan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ramazan Bayramı sonrası Giresun Üniversitesi rektörlüğüne asaleten atayacağı isme çevrildi.

Bu haber 4155 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞRİBEL TÜNELİ İKMAL İHALESİ AY SONUNDA

EĞRİBEL TÜNELİ İKMAL İHALESİ AY SONUNDA TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Eğribel Tüneli ikmal ihalesinin ay sonunda yapılaca...

‘BAT-ÇIK PROJESİ’ MASAYA YATIRILDI

‘BAT-ÇIK PROJESİ’ MASAYA YATIRILDI TIME GÜNCEL HABER- Giresun'da Keşap Durağı ile Bulancak Durağı arasına yapılması planlanan 'Bat-Çık Projesi...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi