GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

CANİKLİ SEÇİMİ KAZAN YANIMA GEL DEDİ

CANİKLİ SEÇİMİ KAZAN YANIMA GEL DEDİ

Tarih 09 Şubat 2019, 20:54 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL KULİS HABER- AKP’de üç dönem kuralına takıldığı için 31 Mart seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen akabinde ise partisinden istifa ederek bağımsız aday olması beklenen Dereli’nin Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal'ın 'Ben Canikli'nin adamı ve adayıyım. Sayın Canikli bana seçimi kazan yanıma gel' dediği iddia edildi.


AKP’de üç dönem kuralına takıldığı için 31 Mart seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen akabinde ise partisinden istifa eden Dereli’nin Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal'ın skandal sözlere imza attığı ileri sürüldü.

Seçimlerde bağımsız belediye başkan adayı olacağı tartışma götürmeyen Başkan Önal'ın yakın çevresine AKP Giresun eski milletvekili şimdinin İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli'nin 'adamı ve adayı' olduğunu ifade ederek kara propaganda yaptığı savunuldu.

ÖNAL: CANİKLİ BANA SEÇİMİ KAZAN YANIMA GEL DEDİ

Son olarak Giresun il merkezinde bir çay ocağında beldenin Hapanlı Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal'ın, hemşehrilerine hitaben, 'Ben Canikli'nin adamı ve adayıyım. Sayın Canikli bana seçimi kazan yanıma gel' dediği şeklinde Canikli'yi zan altında bırakacak şok ifadeler kullandığı iddia edildi.

BELDE HALKI BU SÖZLERİ KABULLENİR Mİ?

AK Parti'nin Yavuzkemal Belde Belediye başkan adayı İsmail Yıldız olmasına rağmen aynı zamanda partisinin Merkez Karar ve Yönetim kurulu (MKYK) üyesi olan Milletvekili Canikli'nin ismi üzerinden politika yaptığı kaydedilen Başkan Önal'ın malum sohbette sarf ettiği sözler eğer doğruysa beldede büyük bir infialin yaşanması kaçınılmaz görünüyor.

CANİKLİ YALANLAR MI?

Bu çerçevede, beldede partisinin adayına değil de bağımsız adaya destek verdiği algısı yaratılan Canikli'nin sözkonusu sözleri boşa çıkarmak için Başkan Önal'ı tez elden yalanlaması bekleniyor. Aksi halde bu durumun, Canikli'nin ötedenberi Giresun merkez, ilçe ve beldelerde siyaseti dizayn ettiği savını bir kez daha güçlendireceğine şüphe ile bakılmıyor.

Bu haber 1720 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU İLK NİKAHINI KIYDI

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU İLK NİKAHINI KIYDI TIME GÜNCEL HABER- 31 Mart yerel seçimlerinde Giresun Belediye Başkanı seçilen Aytekin Şenlikoğlu, ilk nikahını kıy...

MÜDÜR KARAAHMETOĞLU GÖREVDEN ALINDI

MÜDÜR KARAAHMETOĞLU GÖREVDEN ALINDI TIME ÖZEL HABER- Hadi bunu da ilk bizden öğrenin.Giresun Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Karaahmetoğlu ...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi