CANİKLİ SEÇİMİ KAZAN YANIMA GEL DEDİ


Açıklama: TIME ÖZEL KULİS HABER- AKP’de üç dönem kuralına takıldığı için 31 Mart seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen akabinde ise partisinden istifa ederek bağımsız aday olması beklenen Dereli’nin Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal'ın 'Ben Canikli'nin adamı ve adayıyım. Sayın Canikli bana seçimi kazan yanıma gel' dediği iddia edildi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 09 Şubat 2019
Geçerli Tarih: 24 Ağustos 2019, 19:34
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7559AKP’de üç dönem kuralına takıldığı için 31 Mart seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen akabinde ise partisinden istifa eden Dereli’nin Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal'ın skandal sözlere imza attığı ileri sürüldü.

Seçimlerde bağımsız belediye başkan adayı olacağı tartışma götürmeyen Başkan Önal'ın yakın çevresine AKP Giresun eski milletvekili şimdinin İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli'nin 'adamı ve adayı' olduğunu ifade ederek kara propaganda yaptığı savunuldu.

ÖNAL: CANİKLİ BANA SEÇİMİ KAZAN YANIMA GEL DEDİ

Son olarak Giresun il merkezinde bir çay ocağında beldenin Hapanlı Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal'ın, hemşehrilerine hitaben, 'Ben Canikli'nin adamı ve adayıyım. Sayın Canikli bana seçimi kazan yanıma gel' dediği şeklinde Canikli'yi zan altında bırakacak şok ifadeler kullandığı iddia edildi.

BELDE HALKI BU SÖZLERİ KABULLENİR Mİ?

AK Parti'nin Yavuzkemal Belde Belediye başkan adayı İsmail Yıldız olmasına rağmen aynı zamanda partisinin Merkez Karar ve Yönetim kurulu (MKYK) üyesi olan Milletvekili Canikli'nin ismi üzerinden politika yaptığı kaydedilen Başkan Önal'ın malum sohbette sarf ettiği sözler eğer doğruysa beldede büyük bir infialin yaşanması kaçınılmaz görünüyor.

CANİKLİ YALANLAR MI?

Bu çerçevede, beldede partisinin adayına değil de bağımsız adaya destek verdiği algısı yaratılan Canikli'nin sözkonusu sözleri boşa çıkarmak için Başkan Önal'ı tez elden yalanlaması bekleniyor. Aksi halde bu durumun, Canikli'nin ötedenberi Giresun merkez, ilçe ve beldelerde siyaseti dizayn ettiği savını bir kez daha güçlendireceğine şüphe ile bakılmıyor.