GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

ŞENLİKOĞLU SEN ÖNCE YAKAR’A HESAP SOR!

ŞENLİKOĞLU SEN ÖNCE YAKAR’A HESAP SOR!

Tarih 12 Nisan 2018, 18:55 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- CHP Bulancak Belediye Meclis Üyesi Necmi Sıbıç, AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na borç batağında olan AK Partili ilçe belediyelerinden haberi olup olmadığını sordu.
Sıbıç, örnek olarak da AKP'li Bulancak Belediyesi'ni adres gösterdi.


CHP Bulancak Belediye Meclis Üyesi Necmi Sıbıç, Giresun Belediyesi’nin borç batağında olduğunu ileri süren AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na AKP’li Bulancak Belediyesi’ni adres göstererek sert bir yanıt verdi.

AKP'Lİ BELEDİYELERDEN HABERİN VAR MI?

Şenlikoğlu’nun borç sarmalında olan AK Partili ilçe belediyelerinden haberi olup olmadığını soran Sıbıç, Bulancak Belediyesi’nin 2017'den 2018'e devreden borcunun 50 trilyon olduğunu kayderek, aynı belediyenin ayrıca Nisan ayı olağan meclis toplantısında da 4 trilyon daha borçlanma izni aldığını anımsattı.

ANLAYAN ANLADI; İŞİ GÜCÜ SADECE BETON DÖKMEK

AKP’li Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın, ilçenin kazanımlarını hunharca kullandığını ifade eden Sıbıç, 2017 faaliyet raporunda belediyenin yaptığı hizmetlerin sadece beton dökmekten ibaret olduğunu belirtti.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan CHP Bulancak Belediye Meclis Üyesi Necmi Sıbıç, AKP’li Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın gerçekleri ilçe halkından sakladığını ve belediyeyi borç kıskacına soktuğunu söyledi.

50 TRİLYON BORÇ VARKEN 4 TRİLYONLUK BORÇLANMA İZNİ ALDI

Sıbıç, ‘Nisan ayı olağan meclis toplantısında Bulancak Belediyesi’nin 2017 yılının denetim ve faaliyet raporları okundu. Aynı konularla ilgili geçtiğimiz hafta Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, sosyal paylaşım sitelerinde de basın açıklaması yaparak vatandaşlardan gerçekleri saklamıştır. Belediye'nin 2017'den 2018'e devreden borcu 50 trilyon, ayrıca red oylarımıza karşı 4 trilyon daha borçlanma izni alınmıştır’ dedi.

BAŞKAN YAKAR, BULANCAK BELEDİYESİ’Nİ İFLASA SÜRÜKLEDİ

AKP’li Başkan Yakarı’ın Bulancak Belediyesi’ni adeta iflasa sürüklediğini ve mali tablonun halktan gizlendiğini savunan Sıbıç, ‘Bulancak halkından iktidarın imkanlarını ilçemize getireceğiz diye oy isteyerek, halkın malını satarak, bir de bu halkın sırtına 55 trilyon borç yükleyemezsiniz. AK Parti'li belediye yönetiminin Bulancak Belediyesi’ni getirdiği bu içler acısı durum, bundan sonra Bulancaklılar için içinden çıkılmaz sıkıntıların şimdiden yaşanacağının bir işaretidir’ şeklinde konuştu.

 

Bu haber 2048 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

O İDDİA DA YALAN ÇIKTI

O İDDİA DA YALAN ÇIKTI TIME GÜNCEL ÖZEL KAYNAK HABER- Giresun'da şüpheli şekilde yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın baba...

GİRESUN ŞEHİRCİLİKTE GERİ GİTTİ İDDİASI

GİRESUN ŞEHİRCİLİKTE GERİ GİTTİ İDDİASI TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun’un şehircili...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi