ŞENLİKOĞLU SEN ÖNCE YAKAR’A HESAP SOR!


Açıklama: TIME POLİTİKA HABER- CHP Bulancak Belediye Meclis Üyesi Necmi Sıbıç, AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na borç batağında olan AK Partili ilçe belediyelerinden haberi olup olmadığını sordu. Sıbıç, örnek olarak da AKP'li Bulancak Belediyesi'ni adres gösterdi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 12 Nisan 2018
Geçerli Tarih: 26 Mart 2019, 10:26
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=6897CHP Bulancak Belediye Meclis Üyesi Necmi Sıbıç, Giresun Belediyesi’nin borç batağında olduğunu ileri süren AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na AKP’li Bulancak Belediyesi’ni adres göstererek sert bir yanıt verdi.

AKP'Lİ BELEDİYELERDEN HABERİN VAR MI?

Şenlikoğlu’nun borç sarmalında olan AK Partili ilçe belediyelerinden haberi olup olmadığını soran Sıbıç, Bulancak Belediyesi’nin 2017'den 2018'e devreden borcunun 50 trilyon olduğunu kayderek, aynı belediyenin ayrıca Nisan ayı olağan meclis toplantısında da 4 trilyon daha borçlanma izni aldığını anımsattı.

ANLAYAN ANLADI; İŞİ GÜCÜ SADECE BETON DÖKMEK

AKP’li Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın, ilçenin kazanımlarını hunharca kullandığını ifade eden Sıbıç, 2017 faaliyet raporunda belediyenin yaptığı hizmetlerin sadece beton dökmekten ibaret olduğunu belirtti.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan CHP Bulancak Belediye Meclis Üyesi Necmi Sıbıç, AKP’li Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın gerçekleri ilçe halkından sakladığını ve belediyeyi borç kıskacına soktuğunu söyledi.

50 TRİLYON BORÇ VARKEN 4 TRİLYONLUK BORÇLANMA İZNİ ALDI

Sıbıç, ‘Nisan ayı olağan meclis toplantısında Bulancak Belediyesi’nin 2017 yılının denetim ve faaliyet raporları okundu. Aynı konularla ilgili geçtiğimiz hafta Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, sosyal paylaşım sitelerinde de basın açıklaması yaparak vatandaşlardan gerçekleri saklamıştır. Belediye'nin 2017'den 2018'e devreden borcu 50 trilyon, ayrıca red oylarımıza karşı 4 trilyon daha borçlanma izni alınmıştır’ dedi.

BAŞKAN YAKAR, BULANCAK BELEDİYESİ’Nİ İFLASA SÜRÜKLEDİ

AKP’li Başkan Yakarı’ın Bulancak Belediyesi’ni adeta iflasa sürüklediğini ve mali tablonun halktan gizlendiğini savunan Sıbıç, ‘Bulancak halkından iktidarın imkanlarını ilçemize getireceğiz diye oy isteyerek, halkın malını satarak, bir de bu halkın sırtına 55 trilyon borç yükleyemezsiniz. AK Parti'li belediye yönetiminin Bulancak Belediyesi’ni getirdiği bu içler acısı durum, bundan sonra Bulancaklılar için içinden çıkılmaz sıkıntıların şimdiden yaşanacağının bir işaretidir’ şeklinde konuştu.