GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GRÜ HAKKINDA DEHŞET İDDİALAR...

GRÜ HAKKINDA DEHŞET İDDİALAR...

Tarih 22 Şubat 2018, 21:35 Editör Dursun ONUR

TIME KAYNAK GÜNCEL HABER- Yeni Akit gazetesi yazarlarından Nurettin Veren ‘Dehşete düşürecek skandal FETÖ belgeleri’ başlılı yazısında, Giresun Üniversitesi FETÖ İnceleme Komisyonu’nda haklarında, FETÖ iddiaları olan ve inceleme başlatılan kişilerin görevlendirildiğini ve FETÖ ile mücadelenin sulandırıldığını öne sürdü.
Ve daha neler neler...
Bu arada, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un korkunç iddialar hakkında ne diyeceği şimdiden merak konusu oldu.
İşte o yazı.
Buyrun okuyun.


Ulusal yayın yapan Yeni Akit gazetesi yazarlarından Nurettin Veren, Giresun Üniversitesi hakkında çeşitli iddialarda bulundu. Veren bugün köşesinde Giresun Üniversitesi’ne (GRÜ) ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Veren,‘Dehşete düşürecek skandal FETÖ belgeleri’ başlılı yazısında, Giresun Üniversitesi FETÖ İnceleme Komisyonu’nda haklarında, FETÖ iddiaları olan ve inceleme başlatılan kişilerin görevlendirildiğini ve FETÖ ile mücadelenin sulandırıldığını öne sürdü.

Yazısında ‘Boşalan kadrolara FETÖ ile irtibatlı ve iltisaklı olanlar yerleştirilmektedir. Aynı konuda başlatılan bir soruşturmada bazı personellere ceza verilirken, FET֒cü olanlara ise her hangi bir ceza verilmemekte, haklarında üniversite ile ilişkilerinin kesilmesi kararı verilen FETÖ iltisaklı öğrenciler hakkındaki karar usul hataları bahane edilerek, Üniversite Disiplin Kurulunda bozulmaktadır’ ifadelerini dile getiren Veren, hakkında FETÖ iddiası olan isimleri yazdı.

İşte o yazı...

Tarih: 22 Şubat 2018 Perşembe

Başlık: Dehşete düşürecek skandal FETÖ belgeleri

15 Temmuz darbe girişiminden sonra üniversitelerde gerçek bir FETÖ temizliği yapılmamış, YÖK tarafından göstermelik olarak kısa bir süre için 1577 dekanın görevi askıya alınmış akabinde ise şüpheli bir eleme ile çoğu iade edilmiştir. Üniversitede üst düzey yönetim kadrolarına ve Röktörlerine dokunulmamıştır.

Halbuki geçen haftada üniversiteler ve YÖK ile ilgili yazımızda belirttiğimiz gibi, Üniversitelere girip asistan, doktor, doçent ve profesör olma talimatı ise, 1980’li yıllarda FETÖ tarafından örgütün tüm elemanlarına verilmişti. Örgütün yetiştirdiği ilk elemanlar, üniversitelerde yoğunlaştı ve oralar bir bir ele geçirildi ve her bir üniversite sessiz ve sinsice işgal edilmeye başlandı.

Açıkçası buralarda altyapısı kurulmuş olan örgüt, hayalet askerler halinde yetiştirdiği elemanlarını, yukarıda zikrettiğimiz kamu kurumlarına sinsice yerleştirdi. Dolayısı ile en derin ve ilk yapılacak operasyonlar ve ayıklamalar, üniversiteler ve YÖK olmalıydı. FETÖ bataklığının merkezi yurtiçi ve yurtdışı FETÖ üniversiteleri hâlâ en önemli tehlike olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Yüzlerce FETÖ yapılanmasını dosyaları ile birlikte, bize ulaştıran profesör hocalar, dekanlar, öğretim üyeleri vardır. Dosyaları ve isimleri bize ulaşmıştır. Geçen haftaki yazımda bunu belirtmiştim.

Her üniversitedeki vatanperver ve FETÖ karşıtı mücadele veren hocalarımızın FETÖ kumpasıyla, nasıl mücadele ettiklerinin örneklerini, sayın Cumhurbaşkanımıza iletmekten başka bir yol bulunamamıştır. Bu şikayetlerin, faciaların ve şok edici suiistimallerin, yolsuzlukların duyulmaması için Cumhurbaşkanımızın önü kesilmekte, yüzlerce öğretim üyesinin randevu talebi ulaştırılmamaktadır. Bilakis itibarsızlaştırarak ve iftiralarla karalanarak, önleri kesilmektedir.

Köşemden bunlara tercüman olmak üzere değişik üniversitelerden, mağdurların kısaca ızdıraplarını ve hikayelerini duyurmaya çalışacağım.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne “C.C”nin atanmasından sonra, FETÖ benzeri kumpaslarla, yaklaşık 200’e yakın soruşturma başlatılarak, kişilere adeta zulüm edilmekte, sindirilmeye, görevden el çektirmeye ve üniversiteden ayrılmaya zorlanmaktadırlar. Soruşturmalarda kanunun emrettiği zamanaşımı sürelerine uyulmamakta, kişilerin ifadelerine başvurmadan cezalar verilmektedir.

YÖK’e yapılan şikayetlerin idarece öğrenilmesi üzerine, kişiler hakkında soruşturma başlatılmakta, müfettişlerce yapılan soruşturmalarda verilen ifadelerdeki cümlelerin hakaret içerdiği gerekçe gösterilerek, tekrar soruşturma başlatılmaktadır. Soruşturmalar sonunda, Aylıktan Kesme ve Kademe İlerlemesinin durdurulması gibi üst sınırdan cezalar verilmektedir. Bu kısır döngü sürekli tekrarlanarak devam ettirilmekte, şikayet eden mağdur hocalar canından bezdirilerek mobbing uygulamalar ve tehditlerle görevlerinden ayrılmaya zorlanmaktadırlar.

Boşalan kadrolara FETÖ ile irtibatlı ve iltisaklı olanlar yerleştirilmektedir.

Rektör Yardımcıları ve Danışmanlarına geçmişe yönelik işlemlerle ilgili tutanaklar hazırlattırılarak soruşturmalar başlatılmakta, kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilen konularda dahi soruşturmalar açılmakta, önce soruşturma başlatıp, ardından soruşturmaya delil üretmek adına tutanaklar hazırlanmaktadır.

Aynı konuda başlatılan bir soruşturmada bazı personellere ceza verilirken, FET֒cü olanlara ise her hangi bir ceza verilmemekte, haklarında üniversite ile ilişkilerinin kesilmesi kararı verilen FETÖ iltisaklı öğrenciler hakkındaki karar usul hataları bahane edilerek, Üniversite Disiplin Kurulunda bozulmaktadır. Bir kişiye 20’nin üzerinde soruşturma başlatılabilmekte, soruşturmalarda müfettişler ve Disiplin Kurullarında Üye olarak, haklarında FETÖ iddiaları bulunan;

Alenen Cumhurbaşkanına ve AK Parti’ye hakaret eden, “Ü.B”, “U.K” ve “Ş.A.D” isimli şahıslargörevlendirilmektedir.

Giresun Üniversitesi FETÖ İnceleme Komisyonunda haklarında, FETÖ iddiaları olan ve inceleme başlatılan kişiler görevlendirilerek, FETÖ ile mücadele sulandırılmaktadır. 13 B-4 maddesi zulüm aracı olarak kullanılarak, personeller sürgün edilmekte, bunları yetkili mercilere ileten öğretim üyelerine ise, 18 aydır kadroları verilmemektedir.

En önemlisi ise; Üniversite Yönetimini Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye alenen hakaret eden, adeta FET֒nün avukatlığına soyunan, çocukları KHK ile kapatıldığı güne kadar, FETÖ okullarında eğitim alan, Bank Asya’da hesabı bulunan, eşleri KHK ile meslekten ihraç edilen ve haklarında lüzum-u muhakeme kararı verilen kişilerden oluşturulmuştur.

Örnek verecek olursak;

17/25 Aralık 2013 sürecinden sonra, 4 Ekim 2014 tarihinde kişisel twitter hesabından, CHA’nın haberini paylaşan “E.S” Dekan,

FETÖ tutuklusu Halil İbrahim BAHAR’ın Rektör Danışmanlığı görevlerinde bulunan “Ü.B” ve “S.T” AÖF Koordinatörü, Üniversite Yönetim Kurulu Üyesi, BAP Komisyon Üyesi ve Meslek Yüksekokul Müdürü,

17/25 Aralık 2013 sürecinden KHK ile kapatıldığı güne kadar çocukları FETÖ okullarında eğitim alan, eşi İcra Müdür Yardımcısı olan ve KHK ile meslekten ihraç edilen “G.S” Hastane Müdür Yardımcısı,

17/25 Aralık 2013 sürecinden KHK ile kapatıldığı güne kadar çocukları FETÖ okullarında eğitim alan “S.D”, “R.S”, “Ş.A” ve “İ.K” Dekan, Müdür, Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcısı,

YÖK tarafından haklarında lüzumu muhakeme kararı verilen “A.Y.T”, “M.T” ve “B.E” Dekan ve Yüksek Okul Müdürü yapılmışlardır.

Daha vahim olanı ise YÖK Başkanlığına bildirilmiş olan bu hususların, tamamından YÖK’ün haberdar olmasına rağmen, söz konusu BİRÇOK ÜNİVERSİTELERDE HÂLÂ, şahısların birçoğu görevlerini sürdürmektedirler.

Fakat unutulmamalıdır ki; Ülkemiz 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımızın liderliği ve necip milletimiz sayesinde FET֒nün işgalinden kurtulmuştur.Bu durum ortadayken, söz konusu şahısları korumak açıkça vatana ihanettir. Bu nedenle Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı haberdar ediyoruz.

Bu açıklamalarını ve ellerinde belgeleri bulunan mağdur öğretim üyelerini, Cumhuriyet Savcılarımız tarafından incelemeye davet ediyoruz.

 

 

 

Bu haber 4512 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

O İDDİA DA YALAN ÇIKTI

O İDDİA DA YALAN ÇIKTI TIME GÜNCEL ÖZEL KAYNAK HABER- Giresun'da şüpheli şekilde yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın baba...

GİRESUN ŞEHİRCİLİKTE GERİ GİTTİ İDDİASI

GİRESUN ŞEHİRCİLİKTE GERİ GİTTİ İDDİASI TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun’un şehircili...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi