GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

EKİZ’DEN SAĞLIKTA BOMBA İDDİALAR!..

EKİZ’DEN SAĞLIKTA BOMBA İDDİALAR!..

Tarih 14 Ocak 2018, 04:54 Editör Dursun ONUR

TIME SAĞLIK HABER- Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz’den sağlıkla ilgili çarpıcı müthiş iddialar...


Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, A. İlhan Özdemir Eğitim Araştırma Hastanesi başta olmak üzere hastanelerle ilgili müthiş iddialarda bulundu.

Başkan Ekiz yazılı yaptığı basın açıklamasında, hastanelerde yandaş ve candaşların sendikacılık ayağına yönetici yapıldığını söyleyerek, ‘Özelikle Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bazı yöneticiler yöneticilik dışında sendikacılık yapmaktadır’dedi.

YANDAŞLAR YÖNETİCİLİK DEĞİL, SENDİKACILIK YAPIYOR

‘Giresun’un  en büyük hastanesi olan A. İlhan Özdemir Eğitim Araştırma Hastanesi başta olmak üzere hastanelerde yapılan ayırımcılık çalışanları canından bezdirmiştir’ diyen Ekiz, ‘Yandaş ve candaşlar sendikacılık ayağına yönetici yapılmıştır. Bunlar hastanelerde İşleri yöneticilik değil de sendikacılık izlenimi yaratmaktadır. Özelikle Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bazı yöneticiler yöneticilik dışında sendikacılık yapmaktadır. Hiçbir iş yapmadan hiç nöbet tutmadan maaş alan kayırılan, kollanan personeller vardır. Bu kişiler diğer personel üzerinde baskı unsuru oluşturmaktadır. Çalışanların moral ve motivasyonunu da bozmaktadır’ ifadelerini kullandı.

HASTANE BORÇ BATAĞINDA, İHALE BİLE YAPILAMIYOR

Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 15 milyarın üzerinde borcu olduğunu, tıbbi ilaç, cihaz ve sarf malzemesi alamadığığı için ihaleye zamanın da çıkılmadığını ve bu sebeple ameliyatların durma noktasına geldiğini savunan Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, sözlerini şöyle sürdürdü:

LİYAKATSİZ VE EHLİYETSİZ YÖNETİCİLER İŞBAŞINDA

‘Liyakatsiz ve ehliyetsiz yöneticilerin çok kötü bir yönetim anlayışı sergilediği hastanede personelin özveriyle çalışması karşılığı elde edilen döner sermayede sona gelinmiş, bu ay çok komik rakamlar üzerinden döner sermaye dağıtılarak çalışanlar hayal kırıklığına uğratılmıştır.

HASTANE GELİRLERİ ÜNİVERSİTE HOCALARINA GİDİYOR

Afiliasyon birleşmesi döneminde rektörle resim çektirme yarışına girenler ortalarda yoktur. Hastane gelirlerin çoğu adaletsiz bir paylaşımla üniversite hocalarına gitmektedir. İlimize yapılacak olan Tıp Fakültesi Hastanesi'nin inşaat ihalesinin neden iptal edildiği anlaşılamamıştır.

TEK BİR MUAYENE YAPMAYANA 10 BİN LİRA DÖNER

Döner sermaye komisyonlarının dahi toplanmadığı iddia edilen hastanede tek bir muayene yapmadığı dile getirilen, fakülte çalışanına 10 bin liranın üzerinde döner sermaye ödenmesi çalışanların huzursuzluğunu tavan yaptırmıştır.

CANDAŞ SENDİKA MALUM-SEN-İN SESİ ÇIKMIYOR

Hastaneyi bu hale getiren ekip aynı görevine devam etmektedirler. Yani kötü yönetim anlayışı maalesef ödüllendirilmektedir. İlimizin en büyük hastanesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kadın Doğum Hastanesi’nin içler acısı hale gelmesinin en büyük aktörü afiliasyona ve ortak kullanıma çanak tutan candaş Malum-Sen’in ise sesi çıkmamaktadır.

BIRAKIN ŞU GÖSTERMELİK AÇIKLAMALARI

Şu günlerde Sağlık Bakanlığı döner sermaye yönetmeliğini yeniden düzenlemektedir. Malum-Senci'lere tavsiyemiz şudur ki bırakın hastane önlerin de göstermelik basın açıklaması yapmayı, çalışanları kandırmayı  Sağlık Bakanlığı’nın kapısına gidin, hem pinpon oynayın hem de afile olan hastanelere özgü Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde çalışan personelin döner sermaye kat sayısını artırmak için yönetmeliğe bir madde eklettirin.’

 

 

 

 

 

 

Bu haber 3589 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

EFSANE MÜDÜR GERİ (Mİ?) DÖNÜYOR

EFSANE MÜDÜR GERİ (Mİ?) DÖNÜYOR TIME ÖZEL HABER- Giresun İl Sağlık eski Müdürü Op.Dr. Ahmet Bal, geri dönüyor gibi. Tabi büyük bir sürpriz olmazsa....

MÜDÜR ARSLANTÜRK GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

MÜDÜR ARSLANTÜRK GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ TIME SON DAKİKA ÖZEL FLAŞ HABER- Özel haber ve yorumların tek adresi gazetemiz ne demişse o. Her zaman olduğu gibi ...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi