GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUN'DA SAĞLIKTA TARİKAT ALARMI...

GİRESUN'DA SAĞLIKTA TARİKAT ALARMI...

Tarih 11 Eylül 2017, 01:08 Editör Dursun ONUR

TIME YORUM SORU HABER- Giresun'da da Sağlık Bakanlığı bünyesinde Menzil tarikatı adresli kanaat önderi sıfatı ve payesi verilen kişi ve kişilerin referansıyla hastanelerde yönetici kadrosuyla koltuklara oturtulduğu ileri sürülen isimler mercek altına alınacak mı?


Sağlık Bakanlığı’nda kadrolaşan Menzil tarikatına karşı harekete geçilmiş.

Bakanlık, Menzil tarikatından ‘temizlenecekmiş.'

Yani...

Bakanlık Menzil tarikatının yönetiminden kurtarılacakmış.

Alkış.

Madem operasyon geliyor.

Eyvallah.

Dolayısıyla.

Yardımcı olmak adına bakanlığa.

Soralım.

GİRESUN'A LÜTFEN DİKKAT!..

Giresun’da da hastanelerde örgütlenen Menzil tarikatı müridleri var mı?

Varsa şayet.

Giresun’da müridleri tarafından kendisine kanaat önderi sıfatı ve payesi verilen -ama genç ama yaşlı- Menzil tarikatı orjinli kişi ve kişilerin referansıyla bilhassa hastanelerde yönetici kadrosuyla tepeden inme örneği paraşütle göreve getirildiği ileri sürülen isimler mercek altına alınacak mı?

GİRESUN'DA MENZİLCİ MÜDÜRLER VE TAYFASI VAR MI?

Ötesi.

Aynı şekilde kendilerine kanaat önderi kulpu takılan kerameti kendinden menkul Allah ile aldatan din tüccarı zatların (dindar değil dinci bezirganların) sayesinde mevki ve makam aşkına Menzil tarikatına mensupluk ayağına aklını kiraya vermiş çoğu ismin -pardon hesabi müridin- Hükümet Konağı'nda hemen hemen her müdürlük kadrolarında da önemli görevlerde olduğu doğru mudur?

Özetle.

Soru çok ve yanıt bekliyor.

Buyrun cenaze namazına diyerek...

Hadi kolay gele misali.

Haliyle konuya dönelim.

Sağlık Bakanlığı’nda kadrolaşan Menzil tarikatına karşı harekete geçildiği bildirildi.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, 2011 yılında muhalefetin ve Tabipler Birliği’nin karşı çıkmasına rağmen doktor olmayanların da hastanelerde yöneticiliğe getirilmesine olanak sağlayan sistem değişikliğine giden hükümet, altı yıl sonra eski sisteme geri dönüyor.

Söz konusu sistem değişikliğiyle, Menzil tarikatına mensup olduğu öne sürülen kişiler yüksek mevkilere getirilmişti.

Temmuz ayındaki kabine değişikliğiyle görevden alınan Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yerine göreve gelen yeni bakan Ahmet Demircan’ın, altı yıldır uygulanan sistemde kökten değişikliğe gittiği kaydedildi.

10 BİNE YAKIN KADRO VERİLDİ

Değişiklikle, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ile Kamu Hastaneleri Kurumu kaldırıldı ve bunlar 2011 yılından önce olduğu gibi yeniden genel müdürlüğe dönüştürüldü. Kadroları iptal edilen kurumların üst düzey yöneticileri ile il, ilçe sağlık müdürlerinin de görev süreleri sona erdirildi.

Yeni yapılanma çerçevesinde sağlık hizmetleri il, ilçe sağlık müdürleri tarafından verilecek ve ildeki sağlık hizmetlerinden il sağlık müdürleri sorumlu olacak. İl, ilçe sağlık müdürlükleri bu amaçla (başkanlık, başkan yardımcılığı yardımcılığı gibi) yeniden yapılandırılacak.

İl, ilçe müdürlüğü, başkan, başkan yardımcılığı, başhekim gibi görevlere sözleşmeli personel atanacak. Bu amaçla 9 bin 831 adet kadro verildi.

SAĞLIK YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

Oluşturulan Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı ve illerde genel sekreterliklere sözleşmeli personel atanırken, devlet hastaneleri genel sekreterliklere bağlandı, birinci basamak sağlık hizmetleri de Halk Sağlığı Kurumu’na bırakıldı. 112 Acil Ambulans görevi de il sağlık müdürlüklerine devredildi.

Personel atama ve yer değiştirmelerinde etkili olan Sağlık Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine Dr. Mehmet Akgül getirilirken, hastanelerin de baştabipler tarafından yönetileceği belirtildi.

Sağlık Bakanı Demircan’ın, bakanlığın Menzil tarikatının yönetiminden kurtarılması için kararlı olduğu kaydedildi.

 

 

 

 

 

Bu haber 3845 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

DOÇ. DR. UZUN, BAŞHEKİMLİĞE ATANIYOR

DOÇ. DR. UZUN, BAŞHEKİMLİĞE ATANIYOR TIME ÖZEL HABER- Hadi bunu da ilk bizden öğrenin. Çok özel haberimizi TIME farkıyla okuyun. Buyrun.

FLAŞ!.GİRESUN'A DİŞ FAKÜLTESİ KAZIĞI

FLAŞ!.GİRESUN'A DİŞ FAKÜLTESİ KAZIĞI TIME ÖZEL HBER- Hadi bunu da bizden öğrenin. Kime niyet kime kısmet hesabına Giresun Diş Hekimliği Fakültesi yangın...
EY SİYASET, SEN NELERE KADİRSİN!..20 Haziran 2016

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi