GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

DAİRE BAŞKANI ŞAHİN NEREYE KOŞUYOR?

DAİRE BAŞKANI ŞAHİN NEREYE KOŞUYOR?

Tarih 07 Temmuz 2017, 01:57 Editör Dursun ONUR

TIME ÇOK ÖZEL HABER- Giresun’da hastanelerde sözleşmeli yönetici atamaları öncesi garip şeyler oluyor. Eli kulağında olan listeyi Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Mali Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Şahin mi yapıyor?
İddialar doğruysa Şahin, kimlerin hizmetinde görevden vazife çıkardı?
Daire Başkanı Şahin, AK Parti Giresun milletvekilleri Sabri Öztürk ile Cemal Öztürk’ün haklı taleplerini hiçe mi sayıyor?
Olay doğruysa.
Şahin bu cesareti kimden alıyor?
Kim veya kimler Şahin'e güç veriyor?
Aslında işin gerçeği ne?
Bu BULANCAKLI numarası ne?
Etnik kimlik mi mesele?
Amaç ne niyet ne?
Buyrun.
Siz yorumlayın:
?....


Giresun’da 14 Temmuz itibarıyla sonuçlanması beklenen sözleşmeli yönetici atamasının karanlık ve sağır odalarda şekillendiği öne sürüyor,

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK’LER YOK MU SAYILIYOR

Gazetemiz TIME’nin çok güvenilir kaynaklardan edindiği derin bilgilere göre, eli kulağında olan Giresun’da hastanelerde sözleşmeli yönetici atamasında objektif kriterlerin dikkate alınmayacağı ve kendi çevresinde kısa alanda top çeviren küçük kümenin Bulancak göndermeli yandaşlara kapı açılacağı ileri sürülüyor.

Dahası Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Daire Başkanı Mehmet Şahin'in (Bulancak- Piraziz hattı) olası atamalarda AK Parti Giresun milletvekilleri Sabri Öztürk ile Cemal Öztürk’ün taleplerini dikkate almadığı ifade ediliyor.

Öyle ki halen hazırlıkları süren sözleşmeli yöneticilik için liyakat ve ehliyetten ziyade AKP’de bir gruba yakın isimlerle sözleşme imzalanacağı savunuluyor.

CEO ASLANTÜRK İMZALADI VE ÖTESİ...

Bu manada halen görevde olan Giresun Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri (CEO) Opr. Dr. Hasan Hüseyin Arslantürk ile sözleşme yapılarak yerini koruduğu öğrenilirken, çok sayıda yöneticinin de büyük oranda yerini koruyacağı ancak AKP’de eski vekil Mehmet Geldi’ye yakın isimlerin önemli görevlere atanacağı değerlendirmesi yapılıyor.

GELDİ EKİBİNİ Mİ KURUYOR?

Yıllar önce Bulancak Devlet Hastanesi'nde görev yaparken yıl 2 yıl önce Giresun Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği'ne (CEO) atanan Opr.Dr. Hasan Hüseyin Arslantürk’ün sözleşmesini yenilemesi sonucunda çalışma arkadaşlarını da istişare halinde olduğu savunulan AKP Giresun eski milletvekili Mehmet Geldi’ye yakınlığıyla bilinen isimlerden seçeceği sağlık camiasında yüksek sesle konuşuluyor.

Bu manada atama listesini de Genel Sekreter Opr. Dr. Hasan Hüseyin Arslantürk ile paralel çalıştığı kaydedilen Mali Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Şahin’ın yaptığı öne sürülüyor.

MÜDÜR ŞAHİN MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK’LERİ YOK MU SAYIYOR?

Haliyle, Giresun’da 14 Temmuz itibarıyla netleşmesi beklenen yaklaşık 50’ye yakın sözleşmeli yönetici atamalarında en etkili ismin Mali Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Şahin olduğu sır olarak görülmüyor.

MÜDÜR ŞAHİN; GELDİ'NİN HAS ADAMI MI?

Öyle ki AKP Giresun eski milletvekili Mehmet Geldi’ye yakınlığı su götürmeyen Şahin’in kendisine verilen talimatlar doğrultusunda liste yaptığı hatta mevcut AK Parti Gresun milletvekilleri Sabri Ötürk ile Cemal Öztürk’ün haklı taleplerini dikkate almayarak Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin emrinde çalıştığı -ki burası kuşkulu- değerlendirmesi yapılıyor.

LİSTEYİ ŞAHİN Mİ YAPIYOR? İLLAKİ BULANCAK İDDİASI

Ki...

Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Mali Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Şahin’in yerini sağlama almak için eski milletvekili Mehmet Geldi'nin kontrolünde Başbakan Yardımcısı Canikli’ye sözümona (kocaman bir soru işareti koyun buraya) tam itaat ve biat ettiği ve özellikle Bulancak cenahına öncelik verilmesi nedeniyle İdari Hizmetler Başkanı Bulancaklı  pratisyen Dr. Muhammet Aksu ile masabaşı çalışması yaparak liste yaptığı dilden dile dolaşıyor. Ankara postalı.

NOT:

Başka başka bildiklerimiz de var.

Daha daha...

Ama şimdilik kalsın.

Haber tek atımlık değil.

Sırası var.

14 Temmuz'a...

Bir hafta var.

Herşeyin zamanı ve yeri var.

Şimdilik.

Kalın sağlıcakla.


 

 

 

 

Bu haber 5070 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

DOÇ. DR. UZUN, BAŞHEKİMLİĞE ATANIYOR

DOÇ. DR. UZUN, BAŞHEKİMLİĞE ATANIYOR TIME ÖZEL HABER- Hadi bunu da ilk bizden öğrenin. Çok özel haberimizi TIME farkıyla okuyun. Buyrun.

FLAŞ!.GİRESUN'A DİŞ FAKÜLTESİ KAZIĞI

FLAŞ!.GİRESUN'A DİŞ FAKÜLTESİ KAZIĞI TIME ÖZEL HBER- Hadi bunu da bizden öğrenin. Kime niyet kime kısmet hesabına Giresun Diş Hekimliği Fakültesi yangın...
EY SİYASET, SEN NELERE KADİRSİN!..20 Haziran 2016

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi