GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

SAĞLIKTA SÖZLEŞMELİ İDARECİ POLEMİĞİ

SAĞLIKTA SÖZLEŞMELİ İDARECİ POLEMİĞİ

Tarih 05 Temmuz 2017, 00:12 Editör Dursun ONUR

TIME SAĞLIK HABER- Türk Sağlık- Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, Sağlık Bakanlığı'nın bu ay içinde yapacağı sözleşmeli yönetici atamasının tartışmalı olduğunu savundu.
Başkan Ekiz, Giresun'da da ‘Adamımız olsun, bizden olsun da çamurda olsun' mantığıyla sözleşmeli atama yapılacağını iddia etti.


Türk Sağlık- Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, Sağlık Bakanlığı’nın ilimiz dahih bütün ülkede bu ay içinde yapacağı sözleşmeli yönetici atamasının tartışmalı olduğunu savundu.

GİRESUN'DA DA ATAMALAR OBJEKTİF DEĞİL

Giresun dahil ülke genelinde toplamda 4 bin sözleşmeli yöneticinin atamasının Temmuz ayının ikinci haftası (gazetemizin notudur: 14 Temmuz gibi) gerçekleşeceğini ifade eden Ekiz, sözkonusu atamalarda objektif kriterlerin dikkate alınmayacağını öne sürdü.

GEÇER AKÇE: 'ADAMIMIZ OLSUN DA ÇAMURDAN OLSUN'

‘Sözleşmeli yöneticilikte adalet, ehliyet ve liyakat istiyoruz’ diyen Ekiz, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Türk Sağlık- Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, ‘Adamımız olsun, bizden olsun da çamurda olsun' mantığının geçer akçe olduğunu ileri sürdü.

SINAVA TABİ TUTULMADAN SÖZLEŞMELİ İDARECİ OLUNUYOR

‘Hiçbir bilgi, beceri ve sınava tabi tutulmadan kişiler sözleşmeli idareci olabilmekte ve sağlık kurum ve kuruluşlarını yönetebilmektedirler’ diyen Ekiz, ‘Böyle bir sistemin sonucunda da geçmiş yıllarca fırıncı, kasap, gassal ve tıbbi cihaz şirketlerinin görevlilerinin kamu hastanelerinde yöneticilik yapmaları gibi kabul edilemez durumlar ortaya çıkmıştır’ dedi..

BU ADALETSİZLİK VE KUL HAKKI YEMEDİR

Başkan Ekiz, ‘Sağlık çalışanlarının burada temel beklentileri de adaletin tesis edilmesidir. On binlerce sağlık çalışanı görevde yükselme sınavını beklerken, birilerinin hiçbir objektif değerlendirmeye tabi tutulmadan sağlık kurumlarında yönetici olması haksızlıktır ve kul hakkına girmektedir’ ifadesini kullandı.

 

 

Bu haber 3932 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

DOÇ. DR. UZUN, BAŞHEKİMLİĞE ATANIYOR

DOÇ. DR. UZUN, BAŞHEKİMLİĞE ATANIYOR TIME ÖZEL HABER- Hadi bunu da ilk bizden öğrenin. Çok özel haberimizi TIME farkıyla okuyun. Buyrun.

FLAŞ!.GİRESUN'A DİŞ FAKÜLTESİ KAZIĞI

FLAŞ!.GİRESUN'A DİŞ FAKÜLTESİ KAZIĞI TIME ÖZEL HBER- Hadi bunu da bizden öğrenin. Kime niyet kime kısmet hesabına Giresun Diş Hekimliği Fakültesi yangın...
EY SİYASET, SEN NELERE KADİRSİN!..20 Haziran 2016

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi