GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

ESKİ REKTÖR ATTAR’DAN DEHŞET İDDİALAR

ESKİ REKTÖR ATTAR’DAN DEHŞET İDDİALAR

Tarih 16 Ağustos 2016, 22:21 Editör Dursun ONUR

TIME- Göriünen o ki GÜ''de kıyamet yakın.
Hazır olun.
Malum...
Mevcut Rektör Prof.Dr.Cevdet Coşkun ve yönetiminin FETÖ/PDY bağlantılarının araştırılmasını isteyen Giresun Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr.Aygün Attar, korkunç iddialarda bulundu.Önce açığa alınan akabinde de gözaltı yapılarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Giresun Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr.Aygün Attar, mevcut yönetimin kendisine komplo ve kumpas kurduğunu ileri sürdü.

COŞKUN VE EKİBİ ARAŞTIRILSIN

Halen hakkında idari ve adli soruşturmanın devam ettiği Attar, yaptığı basın açıklamasında, mevcut Rektör Prof.Dr.Cevdet Coşkun ve yöneticilerinin FETÖ/PDY bağlantılarının araştırılmasını istedi.

Kendisine soruşturmada yöneltilen soruların Rektörlük tarafından basın açıklamasıyla çarpıtılarak kamuoyuna duyurulduğunu ve suçlu gibi algılatılmaya çalışıldığını savunan Attar, gizliliğin ihlal edildiğini öne sürdü.

BU BİR HUSUMET, SAVI

Attar, ‘Bir dosyanın içeriğini tek taraflı, çarpıtarak ifşa eden Rektörün ve komisyonunun üyelerinin amaç ve niyetleri anlaşılmış, böylesine önemli bir soruşturmayı yürütecek kadar güvenilir nitelik ve özellikler taşımadıkları, tarafıma geçmişten gelen husumetleri nedeniyle tarafsız olmadıkları ve olamayacakları görülmüştür’ dedi.

MEVCUT YÖNETİM KRİPTOCU İDDİASI

Aygün Attar özetle açıklamasında, Rektör Coşkun ve yönetimini FETÖ bağlantılı ‘kripto’cu olmakla suçladı.

Attar, üniversitede halen görevde bulunan yönetimin, FETÖ/PDY bağlantıları oldukları kanıtlanan kuruluşlarla işbirliği yaparak kendisini 'Ergenekoncu, ulusalcı, milliyetçi' diye ilan ettiklerini ve geçmişten bugüne kadar bir savaş yürüttüklerini ifade ederek, ‘2011’li yıllardan başlayarak tarafıma karşı yürüttükleri savaşın boyutlarını da içeren bilgi ve belgelerden oluşan dosya ile haklarında suç duyurusunda bulundum’ dedi.

ASLINDA FETÖ/PDY’Cİ KİM?

‘Alnım ak, yüzüm pak. Bütün geçmişim, özel ve genel yaşamım, yaptıklarım, kitaplarım, TV programları, basın açıklamalarım, devletin bütün istihbarat kayıt ve kaynakları da ortada. Bütün dünya görsün, anlasın FETÖ/PDY’ci kim?”diyen eski GÜ Rektörü Attar, Giresun Üniversitesi’ni de örgütlenme alanı olarak seçen ve yönetimini ele geçirneye çalışan bu örgüt elemanlarına karşı üniversitemin bütün alanlarını koruduğunu savundu.

COŞKUN VE YÖNETİMİ FETÖ İLE İLİŞKİLİ

Mevcut Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun ve yönetiminin FETÖ/PYD ile ilişkili olduğunu ileri süren Attar, ‘Bütün Türkiye’yi, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı, hükümetimizi, yargımızı, basın ve kamuoyunu Giresun Üniversitesi’nde yaşanan mevcut yönetim tarafından kurulan kumpasa duyarlı olmaya, kendilerini başkalarına suç atarak gizleyip aklamaya çalışan asıl FETÖ/PDY militanlarının ortaya çıkarılmasına katkı sunmaya davet ediyorum’ çağrısı yaptı.

 

 

 

Bu haber 15682 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

ÖZTÜRK’TEN CÜBBELİYE ‘TIKLAMA’ YANITI

ÖZTÜRK’TEN CÜBBELİYE ‘TIKLAMA’ YANITI TIME KAYNAK HABER- Giresunlu hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ten Cübbeli Ahmet'in sözlerine cevap...

MÜDÜR TOSUNOĞLU İŞİ SIKI TUTUYOR

MÜDÜR TOSUNOĞLU İŞİ SIKI TUTUYOR TIME EĞİTİM HABER- Giresun Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve ekibi eğitimde başarıyı daha da artırmak için ...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi