GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
AKP'Yİ ASLANA İŞÇİYİ GEYİĞE BENZETTİ

AKP'Yİ ASLANA İŞÇİYİ GEYİĞE BENZETTİ

Tarih 16 Ocak 2015, 07:37 Editör Dursun ONUR

TIME ORDAYDI, GÖZLEM HABER --Giresun Belediyesi hizmet alımı kapsamında çalışan taşeron işçilerle yapılan toplu sözleşme töreninde konuşan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, AKP'ye gönderme yaparak ' Sizi sömürenlerin yanında yer almayın' dedi.
Aksu ham olmayın dercesine AKP'yi Aslan'a taşeron işçiyi de Geyiğe benzetererek yem olmayın mesajı verdi.

Giresun Belediyesi hizmet alımı kapsamında çalışan taşeron işçilerle yapılan toplu sözleşme töreninde konuşan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, AKP'ye gönderme yaparak ' Sizi sömürenlerin yanında yer almayın' dedi.

ASLAN İLE GEYİK YANYANA OLUR MU?

Yoğun tezahürat ve alkış tufanı içinde girdiği salonda taşeron işçilere seslenen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, bir benzetmede bulunarak Aslan ile Geyik'in yanyana olmayacağını belirterek ' Hiç Aslan ile Geyik yanyana olur mu? Siz Aslan'ın yanında durmayın. Yani sizi sömürenlerin yanında yer almayın' diye konuştu.

Aksu, “2009 yılında bu göreve gelmeden öncede, sizlerin haklarınızın iyileştirilmesi için çalışacağım demiştim. Göreve geldiğimizde ilk memurlarımız ile sözleşme yaptık. Bugünde bir ilke daha imza atacağız. Ben toplumun örgütlü olmasından yanayım. İşçinin geleceği belediye başkanı ve ihaleyi alan firma sahibinin iki dudağı arasında. Ben seni çıkardım dedim mi iş bitti. Böyle olmamalı arkadaşlar. Böyle olursa sizin geleceğiniz olmaz. Sizin geleceğiniz olmaz ise çocuklarınız da geleceği olmaz. Biz baştan beri söylüyoruz, örgütlü yapıdan yanayız. Kesinlikle işçi örgütlenmeli' ifadesini kullandı.

“İLK IŞIK GİRESUN’DAN YANDI...”

Belediye Başkanı Aksu,' “Kölelik düzenine karşı ilk ışık Giresun dan yandı. Hep beraber yaktık bu ışığı. Bunu çok sevdiğimiz ülkemize bu işçileri köle gibi kullananlara karşı yaktık. Ve bu ışığın yayılmama şansı yok. Bunda hepinizin emeği var. Göreceksiniz bu toplu sözleşme Türkiye'de baskı oluşturacak. Ülkeyi yönetenlere baskı oluşturacak. İnşallah en kısa sürede de taşeron işçilerin kadrolu hale gelmesi ışığı Giresun dan yanmış olacak. Biz Türkiye de örnek olduk. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun' diyerek sözlerini noktaladı.

Bu haber 1433 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık & Yaşam

AKP’Lİ BAŞKAN BAŞER VİRÜSÜ YENDİ

AKP’Lİ BAŞKAN BAŞER VİRÜSÜ YENDİ TIME ÖZEL HABER- AKP Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, koronavirüsü yendi.

GİRESUN’UN LAPA KÖYÜNDE VİRÜS ALARMI!

GİRESUN’UN LAPA KÖYÜNDE VİRÜS ALARMI! TIME SAĞLIK HABER- Giresun'da bir köyün karantinaya alındığı bildirildi.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi