GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
İDDİALAR ASILSIZ

İDDİALAR ASILSIZ

Tarih 05 Kasım 2014, 08:04 Editör Dursun ONUR

TIME- Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel iddialara yanıt verdi.

Gazetemizin “giresunhaberci.net” haber sitesini kaynak göstererek yayınladığı 'Vali Karahan olaya el koyar mı? başlıklı haberimize Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel yanıt verdi.

Hatırlanacağı gibi sözkonusu haberde ilçe sınırlarında faaliyet gösteren bir firmanın çalışmasının engellendiği ve hukuksuz uygulamalar yapıldığı savunulmuştu.

Konuya ilişkin gazetemize yazılı açıklama yapan Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel , 'Söz konusu arazi Belediyemizin mülkiyetin olan ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsisli bir arazidir. Güce Kaymakamlığı tarafından ihtiyaç olmadığından tahsis kaldırılmıştır. Bu nedenle de arazinin belediyemize teslimi talep edilmiştir.  Ayrıca firmaya tahliye etmesi için yazı tebliğ edilmiştir. Bu yazıya karşı iptal davası ikame etmişlerdir. Ancak tahliye konusunda yetkili ve görevli ilçe kaymakamlığıdır. Biz de talebimizi yetkili makama yaptık' dedi.

Başkan Geçgel sözlerini şöyle sürdürdü:

'Belediye Başkanı olarak öncelikle kamunun menfaatlerini gözetmek görevimdir. Söz konusu arazi müteahhit firma tarafından yıllardır hiçbir bedel ödenmeksizin kullanılmaktadır. Arazide yapılan tahribat ise ciddi boyutlardadır. Herhangi bir yasal izin, kira sözleşmesi ve protokol de mevcut değildir. Bilindiği üzere Güce ilçesi ile Sahil yolu bağlantısını sağlayan inşaatın müteahhitliğini yapan firma tarafından yıllardır bir ilerleme kat edilmediği gibi inşaat vatandaşın mağduriyetine de yol açılmıştır.  Kazı yapılan alanlarda süratle çalışma yapılmamış aylarca trafiğin aksamasına yol açılmış, mahallemiz çamur deryasına dönmüştür. Nakliye yapılan yollarımız tahrip edilmiştir. Bu nedenle Belediye olarak gerekli uyarılar firmaya ve Karayolları Böle Müdürlüğü’ne yapılmıştır. Bu zamana kadar tüm haksızlıklara göz yumulmuş olduğunu gördük. Ancak bundan sonraki süreçte ilçe halkının menfaatleri gözetilecek ve her türlü yanlışlığın üzerine gidilecektir. Kanaatimizce işi tamamlayamayacağını fark eden müteahhit firma kendine mazeret üretme derdindedir. İddia edildiği gibi firmanın yolu greyder ile kapatılmamış bilakis firma tarafından kendilerine haklı neden bulma çabası ile greyderin önü kapatılarak hareketi engellenmiştir. Bu konuda suç duyurusunda bulunulmuştur.'Bu haber 2321 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık & Yaşam

AKP’Lİ BAŞKAN BAŞER VİRÜSÜ YENDİ

AKP’Lİ BAŞKAN BAŞER VİRÜSÜ YENDİ TIME ÖZEL HABER- AKP Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, koronavirüsü yendi.

GİRESUN’UN LAPA KÖYÜNDE VİRÜS ALARMI!

GİRESUN’UN LAPA KÖYÜNDE VİRÜS ALARMI! TIME SAĞLIK HABER- Giresun'da bir köyün karantinaya alındığı bildirildi.
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi