GİRESUN’UN FENDİ MÜFTÜLÜĞÜ YENDİ!


Açıklama: TIME SON DAKİKA SICAK HABER- Gelen tepkiler üzerine zoru gören Giresun Müftülüğü geri adım attı.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2022
Geçerli Tarih: 15 Haziran 2024, 18:14
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9639Tepkiler çığ gibi büyüyünce Giresun Müftülüğü geri adım atmak zorunda kaldı.

Giresun İl Müftülüğü tarafından bugün (15 Ekim 2022 Cumartesi günü) düzenlenecek olan hafızlık icazet merasimine Reis-ül-Kurra sıfatıyla davet edilen Atatürk düşmanı Mustafa Demirkan'ın törene katılmayacağı bildirildi.

YERSEN! SAĞLIK PROBLEMLERİ VARMIŞ!?..

Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan imzasıyla kurumun sosyal medya hesabından yapılan basın açıklamasında, dinci Demirkan'ın sağlık sorunları nedeniyle icazet törenine katılamayacağı ileri sürülerek 'yersen' misali kamuoyunun gazını almak niteliğinde deyim yerindeyse adeta yasak savıldı.

AÇIKLAMA HİÇ İNANDIRICI BULUNMADI

Hiç ama hiç inandırıcı bulunmayan açıklamada,'Reis-ül Kurra muhterem Mustafa Demirkan hocamız sağlık problemleri nedeni ile düzenlenecek icazet merasimine katılmayacağını beyan ederek programa katılım sağlayacak değerli hemşerilerimiz başta olmak üzere, velilerimizi öğrencilerimizi yetiştiren muhterem hocalarımızı ve sevgili yavrularımızı tebrik ederek il müftümüzün şahsında yürütülen hizmetlerin hayırlı ve bereketli olması duasında bulundu. Kamuoyuna saygıyla duyurulur' denildi.

BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'E LANET OKUMUŞTU

Hatırlanacağı gibi, Mustafa Demirkan isimli siyasal islamcı malum şahıs, geçen yıl 28 Mayıs'ta AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un da katılımıyla Ayasofya'da düzenlenen bir törende Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e lanet okumuştu.