JANDARMA’NIN GURUR GÜNÜ!


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- Giresun'da, Jandarma Teşkilatı’nın 183'üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2022
Geçerli Tarih: 04 Ekim 2023, 02:43
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9497Giresun'da, Jandarma Teşkilatı'nın 183'üncü kuruluş yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'nda düzenlenen törene Vali Enver Ünlü, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, il protokolü, bazı ilçe kaymakamları, belediye başkanları, şehit ve gazi aileleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

KÖROĞLU: JANDARMA ULUSUMUZUN TAKDİRİNİ KAZANMIŞTIR

Törende konuşan Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu,'Jandarma teşkilatımız, kurulduğu günden bu yana milletinin huzuru ülkenin birlik ve beraberliğiyle bağımsızlığı ve halkın can ve mal güvenliği için çok önemli görevler icra etmiştir. Teröre karşı mücadelede en önemli unsurlardan birisi olmuş, üstün başarılar elde etmiştir. Milletinden aldığı güç ve ilhamla görev yaparak milletin sevgisine mazhar olmuştur. Kamu güvenliğinin sağlanmasında ulusumuzun takdirini kazanmıştır' dedi.

Vali Enver Ünlü ise yaptığı konuşmada,'Desteğini milletimizden gücünü kanunlardan alan Türk jandarma teşkilatımız birlik ve beraberliğimizi koruyarak devletimizin bekası için yüksek bir vazife şuurunu merkeze alarak en önemlisi de kahramanca göğsümüzü kabartmaktadır' ifadelerini kullandı.