CANİKLİ DÖNÜYOR, İKİ ÖZTÜRK VEDA EDİYOR


Açıklama: TIME ÇOK ÖZEL DERİN KULİS HABER- AK Parti Giresun eski milletvekili şimdinin ise İstanbul milletvekili Nurettin Canikli memleketine geri dönüyor. İki Öztürk ise Giresun'a vedaya hazırlanıyor
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2022
Geçerli Tarih: 03 Ekim 2022, 07:21
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9476


Giresun AKP'de çarşı-pazar fena karıştı.

Vaziyet kel.

Evet evet evet..!

Güçlü iddiadır.

Şöyle ki...

AK Parti Giresun eski milletvekili şimdinin ise İstanbul milletvekili Nurettin Canikli yuvasına geri dönüyor. İki Öztürk ise Giresun'a vedaya hazırlanıyor.

Giresun'un öz evladı AK Parti MKYK Üyesi ve Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin baskın veya zamanında yapılacak genel seçimlerde yeniden memleketinden aday gösterileceği gür sesle konuşuluyor.

Gazetemiz TIME'nin Ankara merkezli AK Parti'nin derin kulislerinden derlediği bilgilere göre; partisinin ağır toplarından olan Canikli'nin bu Kasım olmazsa normal olarak gelecek yılın Haziran'ında gerçekleşecek seçimlerde Giresun'dan yeniden ilk sıradan milletvekili adayı olacağı savı ciddi ciddi dillendiriliyor.

CANİKLİ VARSA İKİ ÖZTÜRK YOK İDDİASI

Giresun'da AK Parti'nin abisi olarak bilinen Canikli'nin aday gösterilmesi halinde ise uzun zamandır köprüleri attığı partili- partisiz hemen hemen herkesçe bilinen kentin mevcut milletvekillerinden Cemal Öztürk ile Sabri Öztürk'ün pabucunun dama atılacağı savunuluyor.

AYDIN YERİNİ KORUR, BERRİN ÜÇÜNCÜLÜĞÜ ZORLAR

AK Parti'nin Giresun'da bölge dengelerini muhafaza etmek adına diğer milletvekili Kadir Aydın'ın mevcut konumunu koruyacağı ifade ediliyor. Uzun zamandır vekillik rüyaları gören AKP Giresun Kadın Kolları İl Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Berrin Aydın'ın ise üçüncü sırayı zorlayacağı söylemi yabana atılmıyor.

TATLI'YA ŞANŞ TANINMIYOR, DOĞU BÖLGESİ'NDEN SÜRPRİZ İSİM

Milletvekili aday adayı olacağı su götürmeyen AKP Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı'ya hiç şans tanınmazken, Doğu Bölgesi'nden -sıralama nasıl olur bilinmez ama- yüksek profilli bir ismin listede yer alması sürpriz olmaz deniyor.