İBB’DE GİRESUNLU SÖZCÜYE BÜYÜK ŞOK!


Açıklama: TIME GÜNCEL DETAY HABER- Giresunlu hemşehrimiz Murat Ongun’un yürüttüğü İBB Sözcülüğü birimi kaldırıldı. Görevden alınan Ongun’un hangi makama getirileceği bilinmiyor.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2022
Geçerli Tarih: 21 Temmuz 2024, 00:03
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9465


Giresunlu (merkez) hemşehrimiz Murat Ongun'un yürüttüğü İBB Sözcülüğü birimi kaldırıldı.

CHP'li İstanbul Büyükşehir (İBB) Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazanıp mazbatasını aldığı Temmuz 2019'dan beri sözcülüğünü yapan Giresunlu Murat Ongun'un yürüttüğü birim kaldırıldı. Görevden alınan Ongun'un hangi makama getirileceği bilinmiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'Doğu Karadeniz Turu' dönüşünde gazetecilerle çektirdiği fotoğraf tartışmalara neden olmuştu. Konu hakkında gazeteci İsmail Küçükkaya, Murat Ongun ile görüştüğünü söyleyerek Ongun'un, 'Biz o tartışmaları önemsemiyoruz.Topu topu 200-300 kişinin kendi aralarındaki yorumlarıdır' dediğini aktarmıştı.

Aslen Giresunlu olan hemşehrimiz Ongun, ayrıca çağrılan isimleri İmamoğlu'nun onayladığını belirterek, 'Nagehan Alçı çok seviliyor oralarda' ifadesini  kullanmıştı.

Öte yandan anımsanacağı gibi Ongun, İstanbul'da kar yağışı başladığı gün (24 Ocak) ailesi ile birlikte İsviçre'de tatilde olduğu için yoğun eleştirilere de maruz kalmıştı.