OKUSAL’A YARGI TOKADI


Açıklama: TIME ÖZEL SICAK HABER- DEVA Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal, yargı engeline takıldı.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 24 Ocak 2022
Geçerli Tarih: 04 Ekim 2023, 03:00
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9319Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA) Giresun ayağında yeni bir gelişmenin yaşandığı gün yüzüne çıktı.

DEVA Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal'ın makamını boşaltmaya hazırlandığı öğrenildi.

Genel Başkanlığını Ali Babacan'ın yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA) yaklaşık iki sene önce Giresun Kurucu İl Başkanlığına atadığı Özgür Okusal ile şimdilerde yollarını ayıracağı hemen hemen kesinleşti deniyor.

OKUSAL'A EN AZ 3 YIL SİYASET YASAĞI

Hakkında yürütülen bir davanın Yargıtay tarafından da resmen onanması sonrasında hakkında en az 3 yıl siyaset yasağı getirildiği öğrenilen Okusal'ın uzatmaları oynadığı bildirildi.

Gazetemizin siyasi çevrelerden son dakika olarak derlediği kulis bilgilerine göre, iki yıldır kongresini yapamayan DEVA Partisi Giresun İl teşkilatının son gelişmelere istinaden genel merkezin vereceği nihai karara odaklandığı belirtildi.

EMANETÇİ BAŞKAN ARIYOR AMA...

Bu arada, kesinleşen yargı kararına rağmen hala görevinin başında olan Okusal'ın koltuğundan ayrılmak için genel merkezden süre isteyerek büyük ihtimalle Şubat veya Mart ayında yapılacak ilk kongrede başkanlığa veda edeceği kaydedildi.

Zamana oynayan Okusal'ın bu süre zarfında ama içerden ama dışardan emanetçi bir başkan aradığı ve hatta ismi bizde saklı bazı isimlere başkanlık için teklif götürdüğü ancak umduğunu bulamadığı söylemleri de yüksek sesle dillendiriliyor.

TELEFONA CEVAP VERMEDİ

Öte yandan, cevap hakkı adına görüşlerini almak içim iletişim kurduğumuz DEVA Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal, ısrarlı aramalarımıza karşın telefonlarımıza yanıt vermediği gibi geri dönüş de yapmayarak malum konuda sessiz kalmayı tercih etti.