ÖZTÜRK’E ŞOK! MALUM İHALE İPTAL EDİLDİ


Açıklama: TIME ÖZEL HABER- Hadi bu haberi de ilk bizden duyun. Giresun Kültür Merkezi yapım ihalesi iptal edildi. Dün gibisine kültür ve sanateverlere müjde veren AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk yine boşa düştü.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 04 Ocak 2022
Geçerli Tarih: 25 Haziran 2022, 19:43
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9299Ekonomik kriz ve döviz kurundaki gelgitler, Giresun Kültür Merkezi'nin yapım ihalesini de vurdu.

Yapımı yılan hikayesine dönen ve son olarak 22 Kasım'da ihaleye çıkacağı bildirilen Giresun Kültür Merkezi projesinin bu sefer de döviz kurundaki dalgalanmaya takıldığı öğrenildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın verdiği yetkiyle 22 Kasım 2021 tarihinde Giresun Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapılacağı duyurulan ihalenin iptal edildiği ortaya çıktı. Söz konusu ihalenin ödenek yokluğundan değil, döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle iptal edildiği ve birim fiyatın güncellemesi sonrası yeni ihalenin ise 2022 yılı Şubat veya Mart ayında ilana çıkacağı öne sürüldü.

SÖZÜ BOŞA DÜŞEN MİLLETVEKİLİ SABRİ ÖZTÜRK NE DEMİŞTİ?

Bu arada, Giresun Kültür Merkezi'nin yapım ihalesinin iptal edilmesi konunun yakın takipçisi olduğu bilinen AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk'ün dünkü sözlerini de akıllara getirdi.

Anımsanacağı gibi, ısrarlı çabalarına rağmen şimdilerde sözü yine boşa düşen Milletvekili Öztürk, çok yakın geçmişte (12 Kasım 2021) yazılı yaptığı basın açıklamasında Kültür Merkezi yapım ihalesinin 22 Kasım'da gerçekleştirileceğini belirterek, sanatseverlere müjdeli haber vermişti.