GİRESUN’UN CEMAL ABİSİNDEN DÖVİZ ÇIKIŞI


Açıklama: TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Cemal Öztürk, yükselen döviz kuru hakkında ilginç bir açıklamaya imza attı.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2021
Geçerli Tarih: 20 Mayıs 2022, 07:43
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9255AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Cemal Öztürk, yükselen döviz kuru hakkında ilginç bir açıklamaya imza attı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Cumhurbaşkanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların bütçelerinin görüşülüp kabul edilmesinin ardından bütçe kanun teklifinin maddelerine geçilirken, komisyonda konuşan AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, faiz ve döviz kuruna ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Türkiye'nin yeni bir ekonomi politikası yürüttüğünü ileri süren Öztürk, 'Bugüne kadar Türkiye yüksek faiz, düşük kur ile giderken, bu paradigma değişikliği ile beraber Türkiye yeni bir döneme giriyor' yorumunu yaptı.

DÖVİZ 5 LİRAYA DÜŞERDİ AMA...

Milletvekili Öztürk,'Hükümet popülist politikalar yapsaydı ki çok kolaydı; faizi 2 puan artırırdı, döviz 5 liraya düşerdi, belki günü kurtarırdık ama geleceği kaybederdik. Dolayısıyla AK Parti hükümetleri, hiçbir dönemde popülist politikalar yapmamıştır, tevessül etmemiştir, acı olsa da bazı acı reçeteleri uygulamıştır. Muhalefet işimizi kolaylaştırdılar sanabilir ama neticede ak mı kara mı yakında göreceğiz' diyerek partisinin ekonomi politikalarını sahiplendi.