ŞENLİKOĞLU’NDAN ANLAMLI BAYRAM MESAJI


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 18 Temmuz 2021
Geçerli Tarih: 03 Ekim 2022, 08:49
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9071Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Şenlikoğlu,'Kurban, Allah'a itaat ve teslimiyet şuuru ile ibadet etmenin ve O'nun rızası uğruna gösterilen fedakârlığın en güzel ifadesidir' dedi.

'Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı'nı bu yıl da hep beraber kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milli bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız’ diyen Şenlikoğlu  herkese aileleri ile birlikte daha nice bayramlarda birlikte olmak dileğinde bulundu.

Başkan Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü.

'Öncelikle bu önemli ve anlamlı günlerin kentimiz, ilimiz, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; daha nice bayramlara sağlık, mutluluk ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Rabbimizden temenni ediyorum. Bayramlar, toplumda karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren müstesna günlerdir.

Kıymetli hemşehrilerim; ‘Kurban Bayramı'nda, yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak darda olanlarla, muhtaç, yoksul, yetim ve kimsesizler ile tedaviye muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin ziyaret edilerek hatırlanması, desteklenmeleri ve sevindirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Bu vesileyle Kurban Bayramı’nın, ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisi ile kesilen kurbanların ve yapılan duaların kabulünü Yüce Allah'tan diliyor, herkese aileleri ile birlikte daha nice bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.