KARAN’DAN BAYRAKTAR’A HODRİ MEYDAN!


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ı iddialarını ispata çağırarak meydan okudu.
Kategori: Ekonomi
Eklenme Tarihi: 07 Temmuz 2021
Geçerli Tarih: 24 Eylül 2021, 21:24
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9055


FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar'ı iddialarını ispata çağırdı.

Karan, yaptığı yazılı açıklamada, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar tarafından bazı sosyal medya kullanıcıları aracılığıyla yaptığı açıklamalara açıklık getirdi.

Bayraktar'ı iddialarını ispatlamaya, ispatlayamazsa o koltuğu bir dakika daha işgal etmemeye davet eden Karan, hodri meydan çekti.

BAYRAKTAR İDDİALARINI İSPAT ETMEZSE İSTİFA EDECEK Mİ?

Merkezi Giresun olan ve öylede kalmaya devam edecek olan FİSKOBİRLİK'in Giresun ve fındık için kırmızı çizgileri olduğunu söyleyen Karan, 'Lütfi Bayraktar, bir açıklamasında kuruma gelen müfettişleri kendisinin çağırdığını iddia ediyor. Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’na nasıl bir talepte bulundu? Yönetim kurulunda böyle bir konu gündeme gelmedi ve geçmedi. Bir diğer açıklamasında ise Ticaret ve Sanayi Bakanlığı müfettişlerine kurumu Nurittin Karan şikayet etti iddiasında bulunuyor. Bunu ispat etsin. Bakanlığa yazdığı yazıyı tarih sayısıyla kamuoyuna açıklasın. Ben şikayet etmediğimin sonuna kadar arkasındayım. Tekrar altını çizerek ifade ediyorum, kurumu benim şikayet ettiğimi ispat etsin. İspat ederse de bugün istifa etmeye hazırım. Lütfi Bayraktar iddialarını ispat edemezse istifa edecek mi? istifa etmezse müfteridir' dedi.

KANITLAMAZSA MÜFTERİDİR

Öte yandan Karan, Fatsa Kooperatifi'ne ait taşınmazın satışıyla ilgili konuya da açıklık getirdi.

'Taşınmazın ilk satışında benim şerrim var. Daha sonra aynı taşınmaz 5 milyon lira fazlaya satıldı. Lütfü Bayraktar satışı ben iptal ettim diyor. Satışı o iptal ettiyse karar defterinde şerri var mı? paylaşsın. Bunu da kanıtlayamazsa yine müfteridir' diyen Karan yine sert konuştu.

Başkan Karan,'Ben her platformda her ortamda FİSKOBİRLİK ve fındığa sahip çıkan herkesle birlikte olmaya varım. Benim bazı grup ve kişilerle hareket ettiğimi iddia eden Lütfü bey boş konuşarak, algı oluşturmaya çalışıyor. Benim FİSKOBİRLİK kavgamı ve mücadelemi Giresun kamuoyu çok iyi bilmekte. FİSKOBİRLİK hiç kimsenin babasının malı değil ve tek kişiye güdümlü de değil. FİSKOBİRLİK ve fındığa destek veren herkesin yanındayım ve destekliyorum bu böyle biline' ifadelerini kullandı.