CHP’Lİ TIĞLI: ALÇAK BİR İTİBAR SUİKASTI


Açıklama: TIME SON DAKİKA POLİTİKA HABER- Aralarında Giresun Milletvekili Necati Tığlı’nın da olduğu CHP'li 17 milletvekili, partiden istifa edecekleri haberlerini, ortak yazılı açıklamayla yalanladı.
Kategori: Asayiş
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2021
Geçerli Tarih: 11 Nisan 2021, 10:35
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=8840


Aralarında Giresun Milletvekili Necati Tığlı'nın da olduğu CHP'li 17 milletvekili, partiden istifa edecekleri haberlerini, ortak yazılı açıklamayla yalanladı.

Şimdilerde iktidar yancılığına soyunan ve NUR cemaatine yakınlığı ile bilinen siyasal İslamcı Yeni Asır gazetesinin bugünkü (10 Şubat Çarşamba) sayısında manşetten verdiği habere göre birçok vekilin Muharrem İnce'nin partisine geçeceği iddia edildi.

CHP'li 17 milletvekili ise Muharrem İnce'nin kuracağı partiye geçecekleri iddiasını ortak açıklamayla yalanladı ve bu haberleri, 'itibar suikastı' olarak nitelendirdi.

İçlerinde Giresun Milletvekili Necati Tığlı'nın da olduğu CHP'li 17 milletvekili, partiden istifa edecekleri iddialarına ilişkin,‘CHP'nin ve Millet İttifakı'nın son dönemde aziz milletimiz nezdindeki güçlü karşılığını hazmedemeyenler, partimize yönelik yoğun bir saldırıya başlamış, alçak bir itibar suikastına girişmişlerdir. CHP ve Millet İttifakı'nın iktidarı için CHP'deki mücadelemizi her zamankinden daha çok azimle ve daha güçlü bir şekilde sürdürmekte kararlıyız’açıklamasını yaptı.

İMZACI VEKİLLER

Yazılı açıklamada, Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Antalya Milletvekilleri Aydın Özer ve Rafet Zeybek, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekilleri Yüksel Özkan ve Erkan Aydın, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Denizli Milletvekili Teoman Sancar, İzmir Milletvekili Mahir Polat, İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ve Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın imzası yer aldı.

ALÇAK BİR İTİBAR SUİKASTI

Açıklamada,'CHP'nin ve Millet İttifakı'nın son dönemde aziz milletimiz nezdindeki güçlü karşılığını hazmedemeyenler partimize yönelik yoğun bir saldırıya başlamış, alçak bir itibar suikastına girişmişlerdir' denildi.

Bugün bir gazetede, kendileriyle ilgili yapılan mesnetsiz, uydurma haberin de bunun bir parçası olduğu belirtilen açıklamada, 'İftiralarla dolu mesnetsiz haberi kınayarak, tekzip ediyoruz. Haberin aslının olmadığını, yarınki sayısında açıklamasını, bize oy veren milyonlarca seçmen adına talep ediyoruz' ifadeleri kullanıldı.