RABİA KARARINA İSTANBUL'DAN İTİRAZ


Açıklama: TIME SON DAKİKA HABER- Giresun'da evinin önünde yaralı bulunduktan sonra hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz'ın ölümüne ilişkin savcılıkça verilen takipsizlik kararına ailesinin adına İstanbul Barosu'na bağlı avukatlar itiraz etti. Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir de daha önce yaptığı açıklamada, Rabia Naz Vatan'ın yaşamını yitirmesiyle ilgili soruşturmada takipsizlik kararı verilmesine itiraz edeceklerini beyan etmişti.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2020
Geçerli Tarih: 27 Şubat 2021, 15:56
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=8463Giresun'da evinin önünde yaralı bulunduktan sonra hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz'ın ölümüne ilişkin savcılıkça verilen takipsizlik kararına ailesinin adına İstanbul Barosu'na bağlı avukatlar itiraz etti.

Eynesil’in Gümüşçay Mahallesi'nde 12 Nisan 2018'de evinin önünde yaralı olarak bulunan Rabia Naz Vatan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Savcılıkça yürütülen soruşturma kapsamında Rabia Naz Vatan'ın ölümüne ilişkin takipsizlik kararı verilmişti. İstanbul Barosu'na bağlı 9 avukat, Rabi Naz'ın annesi Atika Vatan ve babası Şaban Vatan'ın adına takipsizlik kararına itiraz etti.

Giresun Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Muhabere Bürosu'na sunulan itiraz dilekçesinde, gerekli ve yeterli inceleme yapılmaksızın takipsizlik kararı verildiği ve bu nedenle itiraz edildiği kaydedildi.

Anımsanacağı gibi, Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir de daha önce yaptığı açıklamada, Rabia Naz Vatan'ın yaşamını yitirmesiyle ilgili soruşturmada takipsizlik kararı verilmesine itiraz edeceklerini beyan etmişti.

BAŞKAN KARADEMİR, KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ DEMİŞTİ

Başkan Karademir,’Baromuz adına, Çocuk Hakları Danışma ve Uygulama Komisyonu’muz tarafından öğrendiğimiz ilk günden itibaren titizlikle takip ettiğimiz, Eynesil ilçesinde yaşamını kaybeden yavrumuz Rabia Naz Vatan ile ilgili soruşturma dosyasında, Görele Cumhuriyet Başsavcılığı'nca kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Dosyada verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair karara itiraz edeceğimizi ve hukuki tüm yollara başvuracağımızı kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız' demişti.