GÜBRE FIRSATÇILARINA AMAN VERMEYİN!


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, yazlık gübre fiyatına son günlerde yapılan fahiş fiyatlara sert tepki göstererek fırsatçılara aman verilmemesini istedi.
Kategori: Ekonomi
Eklenme Tarihi: 25 Mart 2020
Geçerli Tarih: 29 Mart 2020, 02:58
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=8264FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu üyesi ve Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, yazlık gübre fiyatına son günlerde yapılan fahiş fiyatlara sert tepki gösterdi. Karan yetkilileri göreve çağırarak fırsatçılara aman verilmemesini istedi.

Başkan Karan, 62 liradan satılan yazlık gübrenin torba fiyatının 78 liraya kadar çıktığını belirterek, yüksek verim ve kaliteli bir ürün için fındık bahçelerine yazlık gübrelerin atılmaya başlanıldığı şu günlerde fırsatçıların işbaşında olduğunu dile getirdi.

YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI

Yazlık gübrenin torba fiyatına son 10 gün içerisinde 16 lira zam yapıldığına vurgu yapan Karan, yaptığı yazılı açıklamada, 'Ülke olarak Korona virüs salgını ile ulusal mücadele verdiğimiz bir süreçte, üretici dişinden tırnağından artırarak yüksek verim ve kaliteli bir fındık üretimi için bahçelerine yazlık gübre atmak istiyor. Ancak bunu ve ülkenin içerisinde bulunduğu sıkıntılı dönemi fırsat bilen bazı kesimler bu durumu fırsata çevirmeye çalışıyor. Şahsen ve telefonla ile odamızı arayan üreticiler gübre fiyatlarına yapılan zamdan çok rahatsız. Yetkililerin bir an önce harekete geçerek fahiş fiyatın önüne geçilmesini bekliyor’ şeklinde konuştu.