BAŞKANLA GÖRÜŞMEYİ KABUL ETMEDİM


Açıklama: TIME GÜNCEL KAYNAK HABER- ‘Giresun'daki yerel siyasi dengeler’ nedeniyle etkinlikten çıkarılan ilahiyatçı-tarihçi- yazar Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma sessizliğini bozdu. ‘Benim fuara falan ihtiyacım yok. Ya hiç davet etmeyeceksin ya da böyle alay etmeyeceksin’ diyen Sırma, isim vermeden Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile görüşmeyi kabul etmediğini söyledi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 07 Ocak 2020
Geçerli Tarih: 24 Şubat 2020, 21:28
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=8161


AKP’li Giresun Belediyesi'nin düzenlediği kitap fuarına önce davet edilen daha sonra ‘Giresun'daki yerel siyasi dengeler’ nedeniyle etkinlikten çıkarılan ilahiyatçı-tarihçi-yazar Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma suskunluğunu bozdu.

BUNLARIN DENGESİNİ KİM BOZUYOR, BİLMİYORUM

Prof. Dr. Sırma, tepkisini Karar gazetesinden dile getirdi.

‘Türkiye’de birçok fuara gidiyoruz. Giresun’dan da davet ettiler, kabul ettik. Uçak biletimi dahi almışlardı. Programı ‘dengeler’ adına iptal etmişler. Bunların dengesini kim bozuyor bilmiyorum’ diyen Sırma, ‘Benim fuara falan ihtiyacım yok. Ya hiç davet etmeyeceksin ya da böyle alay etmeyeceksin’ dedi.

İLKOKUL ÇOCUKLARI GİBİ DAVRANIYORLAR

Prof. Sırma, ‘İki hafta önce ÖNDER bana ödül verdi, Gençlik ve Spor Bakanı vardı, saygıyla dinledi. Orada da aynı hep yaptığım konuşmaları yaptım, aynı konuları yıllardır dillendiriyorum. Müslümanlar kendi şahsiyetini terk ediyorsa ben ne yapayım? Yarın bir savaş olsa demek onların yanında yer alacaklar. İlkokul çocukları gibi davranıyorlar. Benim fuara falan ihtiyacım yok. Ya hiç davet etmeyeceksin ya da böyle alay etmeyeceksin’ şeklinde konuştu.

BAŞKANLA GÖRÜŞMEYİ KABUL ETMEDİM

Onurluca dik bir duruş sergileyen Sırma, ‘Dört-beş gün önce Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel geldi ve özür diledi. Başkanı aradı, telefonu bana vermek istedi ama ben kabul etmedim, görüşmek istemiyorum dedim. Araya milletvekilleri de soktular, kabul etmedim' dedi.

BAKALIM GERİYE KİM KALIR

Sırma devamla, 'Böyle şeylere ihtiyacım yok. Bazı yazar arkadaşlar da bana yapılan ayıbı görünce kendi programlarını iptal etmiş. Ama olanlar üzücü işte. Müslümanların hali bu... Biz yine yazar, yine konuşuruz. Ben tarihçiyim, tarih böyle hadiselerle doludur. Bakalım geriye kim kalır’ ifadelerini kullandı.