MHP’Lİ EMEKÇİ (!) BAŞKANDAN İŞÇİ KIYIMI


Açıklama: TIME ÖZEL HABER- 31 Mart yerel seçimlerinde bayrağı AKP’den devralan MHP’li Duroğlu Belde Belediye Başkanı Halil Çetin, işçi kıyımına başladı.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2019
Geçerli Tarih: 29 Ocak 2020, 16:54
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7959Giresun merkeze bağlı Duroğlu Belde Belediyesi'nde neler oluyor?

31 Mart yerel seçimlerinde bayrağı AKP’den devralan MHP’li Duroğlu Belde Belediye Başkanı Halil Çetin, işçi kıyımına başladı.

Cumhur İttifakı'nın (AKP-MHP) bileşeni olmasına rağmen göreve geldikten üç ay sonra AKP’den aldığı belediyenin borçlarını afişe ederek belediye binasına astıran ve gelen tepkiler üzerine pabucun pahalı olduğunu anladığından olsa gerek geri adım atarak ertesi gün afişi indiren MHP’li Belediye Başkanı Halil Çetin’in uzun zamandır işçilere istifa etmeleri yönünde baskı yaptığı biliniyordu.

5 EMEKÇİNİN İŞİNE SON VERDİ; 3 KİŞİ DE SIRASINI BEKLİYOR

Koltuğa oturduğu günden beri emekçilere mobbing uyguladığı iddia edilen MHP’li Belediye Başkanı Halil Çetin’in gerekçe göstermeden 3’ü kadrolu 2’si de şirket elemanı olmak üzere toplam 5 işçiyi kapının önüne koyduğu öğrenildi. İşten atılan emekçilerin ise AK Parti'ye yakın isimler olduğu da gelen bilgiler arasında yer aldı.

Edindiğimiz bilgilere göre, Başkan Çetin’in halen raporlu olduğu kaydedilen 3 işçinin daha iş akitlerini sonlandırmak için gün saydığı savunuldu.

HİZMET YAPMAK YERİNE ENKAZ EDEBİYATI YAPIYOR

Kendisi de işçilikten gelen Başkan Çetin’in 6 aydır borç ve enkaz edebiyatı yaparak görevini hakkıyla yerine getiren gariban işçilerin ekmeğiyle oynaması beldede büyük infial yarattı.

Belediye başkanlığını problem çözmek yerine adeta ağlama makamına çevirdiği kaydedilen MHP’li Başkan Çetin’in gözünü emekçilerin alın terine dikerek işçi kıyımına gitmesi hizmet manasında geleceğin şimdiden heba olacağı yorumlarını da beraberinde getirdi.

YEŞİLTEPE: İŞÇİ KARDEŞLERİMİZ YALNIZ DEĞİLDİR

Bu arada, işçilerin bağlı olduğu Belediye- İş Sendikası'nın önümüzdeki günlerde emekçilerin haklı mücadelesinin yanında yer alarak her türlü demokratik tavrı sergileyeceği de bildirildi.

Gazetemize konuşan Belediye İş- Sendikası Giresun Şube Başkanı Halil Yeşiltepe, 'Duroğlu Belediyesi'nde çalışan işçi kardeşlerimiz yalnız değildir. Arkadaşlarımızın haklarını her platform ve kurumda arayacağız' dedi.