GİRESUN’DA EĞİTİMİN BAŞARISI ANLATILDI


Açıklama: TIME EĞİTİM HABER- Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 09 Ağustos 2019
Geçerli Tarih: 29 Ocak 2020, 16:44
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7882Giresun’da 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Giresun Uygulama Oteli’nde Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve İl Milli Eğitim şube müdürleriyle idari personeller katıldı.

VALİ MİLLİ EĞİTİM CAMİASINI KUTLADI

LGS’deki Türkiye üçüncülüğü başarısından dolayı İl Milli Eğitim camiasını kutlayan Vali Harun Sarıfakıoğulları, okullar arası rekabetçi ortamın başarıyı beraberinde getirdiğini söyledi.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ise 2018-2019 yılı içerisinde yapılan sosyal etkinlikler, eğitici faaliyetler ve yapılan projelerle ilgili bilgiler verdi.

Giresun genelinde öğretmen ve öğrenci sayıları ile okullaşma oranları hakkında bilgi sunan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, 427 okulda 3 bin 957 derslikte,5 bin 754 öğretmen ve 73 bin 885 öğrenciyle birlikte eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdürüldüğünü belirterek, Türkiye geneli okullaşma oranı 84,20 iken ilimizde okullaşma oranının yüzde 90,35 olduğunu söyledi.

MÜDÜR TOSUNOĞLU: LGS’DE TÜRKİYE 3'ÜNCÜSÜ OLDUK

Müdür Tosunoğlu, 24 Haziran 2019 tarihinde açıklanan 2019 Ortaöğretim Kurumları'na ilişkin Merkezi Sınav Raporu'na göre, Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanlarında ilimizin Türkiye 2’si, Fen Bilgisi alanında Türkiye 3’üncüsü olduğunu hatırlattı.

HAYATA GEÇİRDİKLERİ PROJELER VE ETKİNLİKLERİ ANLATTI

Müdür Tosunoğlu, ‘Dedeler, Nineler, Torunlarıyla Okuyor' ve 'Okuma Kardeşliği’ projesi kapsamında okuma etkinlikleri gerçekleştirildiğini, Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Giresun 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Robatik Tasarım Atölyesi açıldığını, bu yıl 8.’si düzenlenen Giresun temalı yarışmalarının yanı sıra, ‘Sağlıklı nesil, gelecek' 'Hayalimdeki Madalya' projeleri ve Giresun özel sporcular bütünleşme benliği, “Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı, Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği, Okul Öncesi Eğitim Şenliği’ gibi etkinlikler düzenledikleri bilgisini verdi.

Hayata geçirdikleri projelerden bazılarının yerel basında geniş bir şekilde yer aldığını söyleyen Müdür Tosunoğlu ‘1 Liranın Hükmü Var’, 'Barış Manço’, ‘Fındıksan’, ‘Resim Sergisi’,‘Öğrenciler Aileler ile Buluşuyor’, ‘Duymuyorlar Ama Hissediyorlar’ gibi etkinliklerinde ulusal ve yerel basında ses getirdiğini de sözlerine ekledi.