TÜRKİYE, RABİA İÇİN SOKAĞA ÇIKTI


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- Türkiye, bugün Giresunlu 11 yaşındaki Rabia Naz için sokağa çıktı. Giresun dahil 45 ilde düzenlenen eylemlerde küçük kızın ölüm yıl dönümünde olayın aydınlatılması için basın açıklaması yapıldı. Acılı baba Vatan ve kadın meclisleri, gerçeklerin ortaya çıkarılması çağrısında bulundu.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 13 Nisan 2019
Geçerli Tarih: 24 Haziran 2019, 19:31
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7679Türkiye, bugün 11 yaşındaki Rabia Naz için sokağa çıktı. Giresun dahil 45 ilde düzenlenen eylemlerde küçük kızın şüpheli ölümü için 'Gerçekler ortaya çıkarılsın' çağrısı yapıldı.


ACILI BABA VATAN: FAİLLERİNİ İSTİYORUZ


Olayın meydana geldiği Giresun'un Eynesil ilçesinde de bir grup kadın, basın açıklaması yaptı. Buradaki eyleme katılan acılı baba Şaban Vatan ‘Herkes tek yumruk oldu, herkes sonuç istiyor. Sabırla istiyor ve lütfen sayın yetkililerimiz, bunun bir an önce faillerini istiyoruz’ dedi.


GİRESUN DAHİL 45 İLDE BÜYÜK EYLEM

 

Kadın Meclisleri, Giresunlu Rabia Naz için sokağa çıkarak 45 ilde düzenlenen eylemlerde küçük kızın şüpheli ölümü için 'Gerçekler ortaya çıkarılsın' çağrısında bulundu.

 

Olayın yaşandığı Giresun'un Eynesil ilçesinde çok sayıda kadın, ilçede geçen yıl yaşanan olayda hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın ölüm yıldönümünde ailesinin de katılımıyla basın açıklaması yaptı.

 

Eynesil ilçe meydanında bir araya gelen kadın meclisi üyesi kadınlar, vatandaşlar ile baba Şaban ve anne Atika Vatan, taşıdıkları pankart ve fotoğraflarla Rabia Naz Vatan'ın ölümünün aydınlatılmasını istedi.